Hangi monitör seçilmeli?

sipsi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Bütçem en fazla 5000 olabilir.

ASUS VP249QGR(144HZ-IPS)
ASUS TUF VG249Q(144HZ-IPS)
ASUS TUF Gaming VG24VQE(144HZ-VA)
LG 23, 8" 24GN65R-B(144HZ-IPS)

Benim uygun bulduklarım bunlar var. Bunlardan herhangi biri alınır mı?
Eğer alınır derseniz de alınılmasına göre sıralayabilir misiniz?

Örneğin:
1-ASUS
2- LG gibi

Son düzenleyen: Moderatör:
Omen 25i bakabilirsin.

Hocam yukarıdakiler değil de neden 25i çoğu insan bu monitörü öneriyor bunun diğerlerinden farkı nedir?

ASUS TUF VG24VQE monitöre ben de sahibim ve ışık sızması ölü piksel vb. Yok. ancak monitörde az da olsa ghosting mevcut hatta siyah görüntülerde çok fazla ghosting var bu yüzden VA yerine IPS panel öneririm. Ancak alacağınız yere göre ghosting oranıdır ışık sızmasıdır ölü piksel falan değişebilir bilindik ve güvenilir yerlerden almaya önem gösterin. Bir de monitör 165Hz 144 değil. Diğer monitörler hakkında çok bir şey söyleyemem fazla bilgim yok. Şimdiden hayırlı olsun iyi sosyaller dilerim.

Hocam yukarıdakiler değil de neden 25i çoğu insan bu monitörü öneriyor bunun diğerlerinden farkı nedir?

Daha iki gün önce @ikseroo hocam bu soruya cevap vermişti uzun uzun yazamayacağım alıntı yapıyorum.

Paneli diğerlerine göre çok daha güzel ve F/P açısından en mantıklı ürün HP Omen 25i. Tek eksisi yukarı/aşağı/sağa sola gibi dönme ergonomisi yok. Onun dışında HP Omen var iken, TUF serisi önermem. Çok fazla modelleri var ve genel olarak renkleri soluk. Her şey IPS panel olmakla bitmiyor maalesef. Ergonomi olsun diyorsan, LG 24gn65rb modeline de bakılabilir.

Omen 25i bakabilirsin.

Teşekkürler hocam bakacağım. Peki attığım LG monitör iyi midir? Zaten o da olmazsa büyük ihtimal sizin attığınızı alırım büyük ihtimal.

Teşekkürler hocam bakacağım. Peki attığım LG monitör iyi midir? Zaten o da olmazsa büyük ihtimal sizin attığınızı alırım büyük ihtimal.

O da iyi bir monitördür ama önerim sabit alabiliyorsan Omen almalısın kesinlikle. Fiyatları aynı sayılır.

Nays kart ile 250 TL geri ödeme alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı