Hangi okul daha mantıklı?

AL1..

Hectopat
Makaleler
1
10 gün sonra LGS sınavı var. Denemelerdeki sonuçlarıma bakarsak ortalama 400 puan alıyorum.
Yaşadığım ilçede LGS puanı ile alan 2 tane lise var. Biri Anadolu lisesi ve diğeri Sosyal Bilimler lisesi.
Bildiğim kadarıyla sosyal bilimler lisesinde sözel dersler sayısal derslere göre daha fazla veriliyormuş ve sözel derslerde istediğim meslekler yok.
Anadolu Lisesi olan lisede ise puanım yetmeyebilir. Ben eğer LGS'de 380-399 arasında puan alırsam LGS ile alan tek okul mecburi olarak Sosyal Bilimler lisesi oluyor. Fakat dediğim gibi Sosyal Bilimler lisesinde sözel dersler ağırlıklı olduğu için sözel meslek istemiyorum. Sınavla almayan liselerde ise 1 tane Anadolu lisesi gözüme çarptı. OBP (okul başarı puanı) 92 civarı ve sınavla almayan okul olarak ilçede en iyi okul.

Sizce sınavla alan Anadolu lisesine puanım yetmez ise hangi liseye gitmeliyim?

Son düzenleme:
Arkadaşın yazdığı mesajı tam okuyamadım ama 396 puanla fen lisesine girmiştim. Sınavın zorluğuna göre değişir puanına göre yüzden.

400 puan ile Anadolu lisesine yerleşebileceğini düşünmüyorum, okul ortalamanı kullanmadan yani.
Bulunduğum ilçede gidebiliyorum, geçen sene taban puanı 402 olan Sekine Evren lisesi var:

Diğer bahsettiğim sınavsız alan ise Salihli Anadolu lisesi. O da Sorubak sitesinde yazdığına göre 92,70 okul başarı puanı istiyor.

Bildiğim kadarıyla Salihli'deki en iyi devlet okulu zaten Sekine Evren.

10 gün sonra LGS sınavı var. Denemelerdeki sonuçlarıma bakarsak ortalama 400 puan alıyorum.
Yaşadığım ilçede LGS puanı ile alan 2 tane lise var. Biri Anadolu lisesi ve diğeri Sosyal Bilimler lisesi.
Bildiğim kadarıyla sosyal bilimler lisesinde sözel dersler sayısal derslere göre daha fazla veriliyormuş ve sözel derslerde istediğim meslekler yok.
Anadolu Lisesi olan lisede ise puanım yetmeyebilir. Ben eğer LGS'de 380-399 arasında puan alırsam LGS ile alan tek okul mecburi olarak Sosyal Bilimler lisesi oluyor. Fakat dediğim gibi Sosyal Bilimler lisesinde sözel dersler ağırlıklı olduğu için sözel meslek istemiyorum. Sınavla almayan liselerde ise 1 tane Anadolu lisesi gözüme çarptı. OBP (okul başarı puanı) 92 civarı ve sınavla almayan okul olarak ilçede en iyi okul.

Sizce sınavla alan Anadolu lisesine puanım yetmez ise hangi liseye gitmeliyim?
Reis çok merak ettim girebildin mi istediğin liseye?

Geri
Yukarı