Hangi Parçaları Öncelikli Almalıyım?

BoilingPanda

Hectopat
Yer
Gebze
Merhaba,

Sistemimi aşağıya yazıyorum. Sizden orta vadede yapmayı planladığım upgrade için fikirler rica ediyorum. Hangi parçada nasıl bir değişiklik önerirsiniz? Değişikliği hemen yapmayacağım için detaylı araştırmalara ya da model bazında önerilere vakit harcamanızı ve vaktinizi çalmak istemiyorum. Sadece fikirlerinizi belirtseniz yeterli olur. Ona göre bir sıralama belirleyip planlamasını yapacağım.

Şimdiden herkese teşekkürler

Anakart: ASRock AB350 PRO4
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 3.60GHz/3.40GHz
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB
Bellek: Ballistix Sport 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4
Sabit disk: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB
SSD: Samsung 860 Evo 250GB
Güç kaynağı: Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze
Monitör: Acer SA230bid 23"
Kasa: Corsair Case 270R

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin gayet yeterli, nasıl bir sisteme upgrade etmek istiyorsun? 1080 mi rtx mi? Monitörünü yenile öncelikle bence, sonrasında ekran kartı. Ondan sonra işlemci-anakart derim

1080p oyun için son derece iyi bir sistemin var. İlerde 7 nm AMD işlemciler gibi yeni işlemciler ve ekran kartları çıkınca yükseltme yapmak düşünülebilir, şu an bence para harcamanı gerektirecek bir bileşen yok.

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim.

Sistemin gayet yeterli, nasıl bir sisteme upgrade etmek istiyorsun? 1080 mi rtx mi? Monitörünü yenile öncelikle bence, sonrasında ekran kartı. Ondan sonra işlemci-anakart derim

GTX1060 için 2K ya da 4K bir monitöre gerek var mı? Tam emin değilim aslında. 2. bir monitör istiyorum aslında. Tesadüfen az önce de başka bir arkadaş benzer bir konu açmış. Oradan takip edeceğim o meseleyi. Ama uzun vadede ekran kartını değiştirmeyi istiyorum aslında. Ben onu değiştirene kadar da rtxler 1080in önüne iyice geçer sanırım.

İndirime girmesini bekle, indirime girince al. Onu bekleyemem dersen pahalı olanlardan başla bence.

Zaten kısa vadede düşündüğüm bir şey değil. Sadece beni en önce yarı yolda bırakacak bileşenleri tespit edip ona göre şimdiden bütçemi planlamaya başlayacağım. Sadece fikir almak istedim.

1080p oyun için son derece iyi bir sistemin var. İlerde 7 nm AMD işlemciler gibi yeni işlemciler ve ekran kartları çıkınca yükseltme yapmak düşünülebilir, şu an bence para harcamanı gerektirecek bir bileşen yok.

İşlemci için gerçekten çok kararsızım. Bir yandan baya götürür beni diyorum ama bir yandan da 2. nesiller çıkmadan hemen önce aldım ve 1-2 yıla iyice eski bir teknoloji olacak. Ryzen'ın 2020 ye kadar desteğini de düşünürsek o destek bitene kadar bekleyeceğim sanırım.

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim.

GTX1060 için 2K ya da 4K bir monitöre gerek var mı? Tam emin değilim aslında. 2. bir monitör istiyorum aslında. Tesadüfen az önce de başka bir arkadaş benzer bir konu açmış. Oradan takip edeceğim o meseleyi. Ama uzun vadede ekran kartını değiştirmeyi istiyorum aslında. Ben onu değiştirene kadar da rtxler 1080in önüne iyice geçer sanırım.
.
2k veya 4k gerekli değil 1060 için, 144hz olsun diye demiştim. Ama sisteminiz gayet güzel para biriktirip bir seferde anakart işlemci ekran kartı değişirsiniz çok güzel olur üst seviye olur

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı