Hangi parçanın arızalı olduğu nasıl anlaşılır?

Paul Walkers

Hectopat
RAM
Crucial Ballistix 8 GB DDR4
Ekran kartı
ASUS Cerberus GTX 1050 Ti
Anakart
ASUS Prime B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba. 19 gün önce sistemi yeniledim. BIOS'u kapatınca ve Windows yükleme ekranı kapanıp hemen işletim sistemini açtığı anda ekrana anlık kırmızı çizgi geliyor. Hangi parçanın arızalı olduğunu nasıl anlarım? Anakart ve işlemciyi değiştirdikten sonra oldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda 6. saniye açın gözüküyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-01-16 saat 15.57.30_31d7cb03.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-16 saat 15.57.30_31d7cb03.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 22
Merhaba. 19 gün önce sistemi yeniledim. BIOS'u kapatınca ve Windows yükleme ekranı kapanıp hemen işletim sistemini açtığı anda ekrana anlık kırmızı çizgi geliyor. Hangi parçanın arızalı olduğunu nasıl anlarım? Anakart ve işlemciyi değiştirdikten sonra oldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda 6. saniye açın gözüküyor.

Anakart sorunlu

Anakartta veya işlemcide bir pin yamultmuş olabilirsiniz. Şu an hiç açılmıyor mu?

Hocam taş gibi 19 gündür kullanıyorum. Dediğim gibi sadece BIOS'u kapatınca ve Windows yükleme ekranı kapanıp hemen işletim sistemini açtığı anda ekrana anlık kırmızı çizgi geliyor.

Nereden anladın ve neyde problem olabilir?

Hocam taş gibi 19 gündür kullanıyorum. Dediğim gibi sadece BIOS'u kapatınca ve Windows yükleme ekranı kapanıp hemen işletim sistemini açtığı anda ekrana anlık kırmızı çizgi geliyor.

Nereden anladın ve neyde problem olabilir?

Aynı sorun eski bilgisayarımdada vardı tamirciye verdiğimde de bunu anakartı sorunlu diyordu sonradan daha kullanmadım eski bilgisayarı ama sizinkisinde anakartta sorunlu olmayabilir başka bir şeyden dolayı kaynaklanıyorda olabilir ama ben anakart diyorum

Aynı sorun eski bilgisayarımdada vardı tamirciye verdiğimde de bunu anakartı sorunlu diyordu sonradan daha kullanmadım eski bilgisayarı ama sizinkisinde anakartta sorunlu olmayabilir başka bir şeyden dolayı kaynaklanıyorda olabilir ama ben anakart diyorum

ASUS almayacağım. Servisi de kötü. MSI'dan şaşmayacağım artık.

Hep gelmiyor o çizgi ama çoğunlukla geliyor.

Garantiye versem mi? Çok uzun sürüyor diyorlar. Ve bu çizgi büyür mü?

Geri
Yukarı