Hangi programlama dili öğrenilmeli?

emir_eren

Femtopat
Daha fazla  
Hangi programlama dilini öğrenmem gerekli 14 yaşında lise öğrencisiyim Python basit olduğu için kitap alıp temeli öğrendim daha hangi dilleri kullanabilmen daha çok işime yarar. Hedefim yapay zeka ve makine öğrenimi alanında yükselmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi programlama dilini öğrenmem gerekli 14 yaşında lise öğrencisiyim Python basit olduğu için kitap alıp temeli öğrendim daha hangi dilleri kullanabilmen daha çok işime yarar. Hedefim yapay zeka ve makine öğrenimi alanında yükselmek.
Temeli öğrenmek yetmez. Bence Python'da ilerle. Zamanla Algoritmada da kendini geliştirmeye başlayabilirsin.

Python ile başlamak kısa sürede mantıklı dursa da uzun sürede tamamen saçma. İlerlemek istediğiniz alana bağlı olarak masaüstü programlama için C#, C++; oyun için C#, C++; site için de HTML/CSS, JS öneririm.

Python ile başlamak kısa sürede mantıklı dursa da uzun sürede tamamen saçma. İlerlemek istediğiniz alana bağlı olarak masaüstü programlama için C#, C++; oyun için C#, C++; site için de HTML/CSS, JS öneririm.
clojure öğrenmem faydalı olurmu

Yapay zeka için en yaygın Python kullanılıyor. Sen hemen bıkmışsın.
Pythondan bıkmadım kendimi bir dil ile kısıtlamak istemediğim için başka dilleride öğrenek istiyorum.

@533388
@emir_eren ben de 14 yaşındayım bence Python'la başlama.
neden

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı