Hangi sağlayıcıya geçilmeli?

mcf

Hectopat
Şu anda TurkNet'in 35 MB VDSL internetini kullanıyorum, 130 lira verdim geçen ay. Sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum. Taahhütsüz sağlayıcıların sağlayabildiği hıza baktım. Fotolarını aldım sizinle paylaşıyorum. Sizce hangisini seçmeliyim?
Yine 35 MB paket alacağım yüksek ihtimalle. Önemsediğim şey sağlayıcının yurt dışı çıkışları. Çünkü Online oyunlar oynuyorum. Ancak esas sağlayıcı değiştirme nedenim fiyatlar. Modem arayüzünde 80 MB'e kadar destekliyor görünüyor, ancak o kadarına ihtiyacım yok.
Resimlere sağlayıcılarının adlarını koydum görünüyordur umarım.

Dosya Ekleri

• comnet.jpg
    comnet.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 40
  • gıbırnet.jpg
    gıbırnet.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 40
  • millenicom.jpg
    millenicom.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 37
  • netspeed.jpg
    netspeed.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 38
  • türknet.jpg
    türknet.jpg
    15,5 KB · Görüntüleme: 45
Şu anda TurkNet'in 35 MB VDSL internetini kullanıyorum, 130 lira verdim geçen ay. Sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum. Taahhütsüz sağlayıcıların sağlayabildiği hıza baktım. Fotolarını aldım sizinle paylaşıyorum. Sizce hangisini seçmeliyim?
Yine 35 MB paket alacağım yüksek ihtimalle. Önemsediğim şey sağlayıcının yurt dışı çıkışları. Çünkü Online oyunlar oynuyorum. Ancak esas sağlayıcı değiştirme nedenim fiyatlar. Modem arayüzünde 80 MB'e kadar destekliyor görünüyor, ancak o kadarına ihtiyacım yok.
Resimlere sağlayıcılarının adlarını koydum görünüyordur umarım.
Boş port yok talep oluşturabilirsiniz. Bu arada İSS.

TurkNet(şuanki sağlayıcım) ve Gıbır'ın baktığımda şuankinden daha düşük bir net hızı verebilmeleri, Comnet'in boş port yok göstermeleri saçma değil mi?
(Comnet için) Yeni sağlayıcım bana interneti şuanda kullandığım port üzerinden vermeyecek mi?

Şu an VAE altyapısı ile internet alıyorsun ve kendi adresine baktığında boş port gözükmemesi normal değil mi? Çünkü orada aktif olarak internet kullanıyorsun. Hattını taşıma yaptığın zaman kurulum, port kaybı vb. ek işlemlere gerek kalmadan hızlaca yeni ISS tarafından hizmet alabilirsin. Fiyat performans olarak Netspeed öneririm. Comnet hayalet gibi, 16 lira için uğraşmaya değmez.

Konumum İstanbul, Beylikdüzü.
Şu ara sınavlarım var, bu işlerle pek uğraşamıyorum. Yeni dönem fatura kesilmemesi için yarın internet aboneliğimi donduracağım 1 aylığına, başka bir sağlayıcıya geçerken bir sorun çıkarmaz değil mi bu? Sınavlarım bittiğinde geçişimi gerçekleştireceğim. Telefonun internetiyle idare edeceğim bir süre.
Gerçi hoş, geçişin ne kadar süreceğine dair bir fikrim yok.

Geri
Yukarı