Hangi SteelSeries Arctis modeli daha iyi?

Bütçe
1000
Emin misin, bugün mağazada Logitech, Razer ve SteelSeries ürünlerini yan yana kıyasladım SteelSeries'in hissiyatı ve dokusu her türlü daha iyi (Klavye, fare, mousepad, kulaklık).
Mesela Logitech'in basma hissiyatı berbattı, Razer eh işte ama Steelseries efsaneydi.

Kulaklık tarafında bir şey diyemem. SteelSeries de epey iyi markadır ama hem fare hem de klavye tarafında Razer tepe seviye markalardan birisidir.

Kendim Arctis 7 Razer Rampage Corsair MSI gibi markalar kullandım Şu anda da Corsair var çatladı Full bantladım reklamdan ibaret Türkiye servisi ilgisiz üstüne yurt dışı mail atıyorum geceleri cevap verip bir de 1 ay sohbet edip sonuç 0 oldu bunu da belirteyim size ve Logitech alacağım gibi duruyor bir de onu deneyim.

Corsair hiç kullanmadım, hakkında bir şey demedim zaten. SteelSeries'de zamanında Rival 310 aldım, adamlar kauçuk çıkmasında tam garanti veriyoruz demelerine rağmen 7 ay sonra kauçuklar çıkınca önce 20 gün beklettiler, üzerine para iadesi yaptılar. Özellikle para iadesi yapmayın dedim servise çünkü 7 ay önceki fiyatıyla neredeyse 2 kat fiyat farkı vardı. Arctis 5'de de kulaklık bir süre sonra kendi kendine çalışmamaya başladı. Kullanıcı hatası dediler, THH ile zor aldım paramı. Razer'da Blackwidow Elite RGB kullandım. Ses tekerleği bozuldu. Adamlar servise girdiği ilk gün sıfırıyla değiştirip yolladılar bana. Servise verdiğim 1 yıllık klavye 4 günde elime geçti hem de sıfır olarak. Bir diğerinde zamanında abime Razer Electra V2 aldım. Bilgisayar kulaklığı görmemeye başladı bir süre sonra. Servise yolladık, bu kulaklık özelinde para iadesi istediğimizi özellikle belirttik, 2 günde hemen para iade raporu verdiler.

Çatladı derken? Yazmayacaktım ama siz sert kullanıyorsunuz galiba. Arctis 7'i bozabildiyseniz helal olsun.

Sizin sert kullandığınız şey kırılınca reklamdan ibaret olmuyor bu arada.

SteelSeries değil Corsair çatladı.
Açıkçası Corsair Virtuoso kullanıyorum. 1 seneyi geçtikten sonra bir kulaklık Pad'i aşınmış. Gittim yazdım ve 1 kuruş ödetmeden ped yolladılar.

Demeki herkese farklı ilgi.

Razer ve SS kapışan markalar zaten.
Ama DeathAdder v2 ile Rival 5'i yan yana kıyasladiktan sonra kalite olarak Rival 5 epey önde.

Aynı klasmanda ürünler değiller bir kere. Rival 5 ile Mamba Elite modelini kıyaslayabilirsin. Ben 3 yıl Mamba T.E. kullandım, macOS'a geçmesem bırakmazdım çok kaliteli fare.

Bana göre Rival 3 de basma hissi olarak daha iyiydi, insanlar sevmiyor Rival 3 ama tam F/P .
Daha yuksek butce varken alinmasi anlamsiz olur.

Tıklama hissiyatına bir şey diyemem göreceli bir durum. Ben Rival 310 kullanırken elim kan ter içinde kalırdı, Mamba T.E. de hiç böyle bir sorun yaşamadım. Şu an da Razer Pro Click kullanıyorum, hem ergonomi hem de malzeme tarafında çok başarılı bir fare.

Arctis Prime 3.5 MM jacklı, Blackshark V2 USB kulaklık. Karşılaştırılacak ürünler değiller. Artis Prime ile Hyperx Cloud Alpha kıyaslanır. Razer Blackshark V2 ile Logitech G Pro X, Hyperx Cloud Alpha S ve Steelseries Arctis Pro kıyaslanır. Ürünlerin bağlantı tipleri farklı.

Kat kat daha iyi denemez. Farklı türde ses profilleri var.

Oyuncu kulaklıklarında görüntünün çok da önemli olduğunu düşünmüyorum. Neticede dışarıda kullanılmıyorlar ama sizin görüşünüz tabi. Kulağa taktıktan sonra gördüğünüz bir donanım değil neticede.
haklısınız kat kat abartı oldu biraz

Yeni konular

Geri
Yukarı