Hangi sunucu alınmalı?

Kabin ücreti sorun değil elimde kabin var.

Hocam yazıyı komple okudum olayı anlamadım tam kabin yanı sunucu barındırma en az 2000 TL ve site kurmak için lisans alman lazım lisanslar pek ucuz değil ve sunucu alacaksın para vereceksin onun yerine bir tane firmadan reseller ya da 2 tane host al ben satış yapıyorum hatta sanal sunucu alıp kendinde kurabilirsin lisans alırsın ama sunucu satın almak ve barındırma filan bunlar tuzlu işler yedek işini otomatik yedekleme yapabilirsin.

Hocam yazıyı komple okudum olayı anlamadım tam kabin yanı sunucu barındırma en az 2000 TL ve site kurmak için lisans alman lazım lisanslar pek ucuz değil ve sunucu alacaksın para vereceksin onun yerine bir tane firmadan reseller ya da 2 tane host al ben satış yapıyorum hatta sanal sunucu alıp kendinde kurabilirsin lisans alırsın ama sunucu satın almak ve barındırma filan bunlar tuzlu işler yedek işini otomatik yedekleme yapabilirsin.
Arkadaş param cebimde kalsin diyor ama bu ücreti yok sayiyor yada ev internetine bağlamayı düşünüyor olabilir mi? :D

lisans derken ne lisansı bilmediğim için soruyorum domainden mi bahsediyosun

Veri merkezine kendi kabinetinizi sokamıyorsunuz. Orada kullanmanız için kabinetler bulunmakta zaten. Tek bir sunucu için kabin kiralamanıza gerek yok. 1U alan kiralasanız yeter.
sunucuyu evime kuracağım 100 mbps upload hızım var

sunucuyu evime kuracağım 100 mbps upload hızım var
gerekirse internet altyapımı geliştirebilirm am dediğim gibi büyük bir iş için kullanmayacağım

Evinize kuracağınız sunucu ufak saldırılarda bile düşecektir.
neden

Evinize kuracağınız sunucu ufak saldırılarda bile düşecektir.
siber güvenlik alanında çalışıyorum ve server güvenliği açısından yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum o yüzden yeterli güvenlik önlemini alırsam düşmesi zor olur

Yeni konular

Geri
Yukarı