Hangi taraf suçlu?

Kim suçlu?

• Oy verenlerin toplamı
    46

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lütfen okumadan oy vermeyin!
Köyde ağaç kesmeye gittik patpat da yoldaydı. Hayatımda hiç patpat sürmediğim için bir deneyeyim dedim. Çalıştırdım geri geri geldim. Kestiğimiz ağaçları odun gibi doğrayıp yol kenarına atmıştık, attığımız odunlar çöp konteynırının arkasına denk geldiği için patpatı konteynırın biraz önüne koydum. Patpatın kasasında ağaç motoru vardı. Ben de odunu patpata dolduracağım diye ağaç motorunu yere koyduğum an yoldan araba geldi. Patpat yolu kapatıyor diye patpatı ileri ve yolun köşesine çektim. Tabi onu yapana kadar çocuk arabayı durdurmuş bekliyordu. Yaklaşık 1 dakika bekledi. Ben patpatı yolun kenarına çekince, yoldaki ağaç motorunu görmedi ve üzerinden geçti. Haliyle motor kırıldı. Motoru da arabanın tam sağ tekerine denk gelecek yere koymuşum. Çocuk orada 1 dakika beklerken motoru nasıl görmedi anlamadım ama kim suçlu ona da karar veremedim. Vicdanım sızladı biraz. Şimdi kim suçlu sizce çocuk mu? Ben mi? Ben suçluysam neden? Çocuk suçluysa neden?

Turuncu: Odunlar.
Gri: Çöp konteynırı.
Kırmızı: Ağac motoru.
Mavi: Patpat.
Örnek görsel olay anındaki yerler.

Screenshot_20210110-181420.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Google'de aramak çok zor değildir bence, v 2 tarafta suçlu bence, sen dikkat etmemişsin, ama adamda dikkat etmemiş, ikinizde aynı şeye çıkıyorsunuz.

Kendimi haklı çıkarmaya çalışmak istemiyorum ama motoru görüp dursaydı patpatı park ettikten sonra o motoru oradan alırdım diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı