Hangi termal macun ve termal Ped'i almalıyım?

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Lenovo IdeaPad 3/82K200JTTx​

Ürün kodlu laptopa sahibim, yaklaşık 9 aydır daimi olarak oyun oynayarak kullanıyorum, havaların ısınmasıyla da beraber sıcaklık değerleri artmaya başladı.
Fanların arkadan tozlandığını görebiliyorum, temizlenmesi gerekiyor. Bunun yanında açmışken termal macun ve iyi bir termal pedler ile bakım ve temizliğini yapacağım.
Amazon.com.tr almayı düşündüğüm macun bu,
Ancak termal ped konusunda soru işaretlerim var, iletkenlik ve kalınlık konusunda hangi pedi tercih etmeyelim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Lenovo IdeaPad 3/82K200JTTx​

Ürün kodlu laptopa sahibim, yaklaşık 9 aydır daimi olarak oyun oynayarak kullanıyorum, havaların ısınmasıyla da beraber sıcaklık değerleri artmaya başladı.
Fanların arkadan tozlandığını görebiliyorum, temizlenmesi gerekiyor. Bunun yanında açmışken termal macun ve iyi bir termal pedler ile bakım ve temizliğini yapacağım.
Amazon.com.tr almayı düşündüğüm macun bu,
Ancak termal ped konusunda soru işaretlerim var, iletkenlik ve kalınlık konusunda hangi pedi tercih etmeyelim?

Hocam peki macunda ne yapmalıyım?
Kryonaut almaktan vazgeçtim,laptop için önermemiş kimse?
Önerilere açığım ama iki model adı çok geçmiş
thermal grizzly hydronaut mu CoolerMaster MasterGel Maker Nano Partiküllü Termal Macun R2
Bunlardan birini mi yoksa başka bir modeli mi önerirsiniz?

Hocam peki macunda ne yapmalıyım?
Kryonaut almaktan vazgeçtim,laptop için önermemiş kimse?
Önerilere açığım ama iki model adı çok geçmiş
thermal grizzly hydronaut mu CoolerMaster MasterGel Maker Nano Partiküllü Termal Macun R2
Bunlardan birini mi yoksa başka bir modeli mi önerirsiniz?
Hocam yani ekran kartına falan overclock işlemleri ve işlemciye overclock yapmıyorsanız termal macun konusunda o kadar öteye gitmenize gerek yok. Wipaste'yi ben kendi laptopumda kullanıyorum, maksimum 74'ü görmüştüm CPU için. GPU için ise maksimum yükte 76'yı gördüm. Sanırım linki görmediniz, bir daha atıyorum. Amazon yazılı şeye tıklayın. Amazon.com.tr Ayrıca laptopun altına yükseltici birşey koyun ki laptop sıcak hava ile yüzleşmesin.

Hocam yani ekran kartına falan overclock işlemleri ve işlemciye overclock yapmıyorsanız termal macun konusunda o kadar öteye gitmenize gerek yok. Wipaste'yi ben kendi laptopumda kullanıyorum, maksimum 74'ü görmüştüm CPU için. GPU için ise maksimum yükte 76'yı gördüm. Sanırım linki görmediniz, bir daha atıyorum. Amazon yazılı şeye tıklayın. Amazon.com.tr

Evet hocam küçük olduğu için görememişim,
Genel olarak yaz aylarında sıcaklık yükseliyor çok memnun değilim açıkçası laptop boştayken bile normal modda yüksek ısıyla çalışıyor. O yüzden iyi bir şey almak istemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı