Hangi terminali kullanıyorsunuz?

Terminaller arasinda cok bir fark oldugunu dusunmuyorum, sadece ozellestirme meselesi.
St ve urxvt'ye kıyasla terminator inanılmaz yavaş kalıyor fakat terminatorun özelleştirmesi gui olarak yapıldığından hiç değiştirmekle uğraşmak istemedim. Aslında görünüm açısından bence de pek bir farkları yok ama hız açısında bariz bir fark var. Onun haricinde bilmediğim şeylerin de olabileceğini düşünüyordum ve birkaç şey öğrenirim umuduyla açmıştım konuyu. :D

Dünyada ve uzayda ne kadar terminal varsa hepsini kullandım.
-Bir numara Xfce terminal.
-İki numara Lxterminal.
-Üç numara Mate terminal.
-Dört numara Lilyterm.

Xfce terminal adeta ne yapacağını okur, sistem ile müthiş uyum sağlar ve hızlıdır.
Lxterminal pek özelliği yok ama çok hafif, hızlı ve işini iyi yapar.
Mate terminal diğerleri kadar hızlı değilse de hızlı sayılır, duyarlı ve kullanışlı.
Lilyterm çok farklı bir terminal, hızlıdır, içlerinde özelleştirmeye en müsait olanıdır, kendi arayüzünde sayısız özellikler gizlidir, lakin her zaman güncelleme almayabiliyor.

Dünyada ve uzayda ne kadar terminal varsa hepsini kullandım.
-Bir numara Xfce terminal.
-İki numara Lxterminal.
-Üç numara Mate terminal.
-Dört numara Lilyterm.

Xfce terminal adeta ne yapacağını okur, sistem ile müthiş uyum sağlar ve hızlıdır.
Lxterminal pek özelliği yok ama çok hafif, hızlı ve işini iyi yapar.
Mate terminal diğerleri kadar hızlı değilse de hızlı sayılır, duyarlı ve kullanışlı.
Lilyterm çok farklı bir terminal, hızlıdır, içlerinde özelleştirmeye en müsait olanıdır, kendi arayüzünde sayısız özellikler gizlidir, lakin her zaman güncelleme almayabiliyor.
Xfce terminali deneyeceğim o zaman, teşekkür ederim.
Düzenleme: Şu an Xfce4-terminal kullanıyorum, son derece başarılı. Terminator gibi gui olarak kişileştirme imkanı sunuyor. Genelde clidan kişileştirmek hoşuma gider fakat anlamsız bir şekilde ".Xresources" düzgün çalışmıyor bende. Bir ara bir .sh dosyası kullanmıştım, ondan olduğunu düşünüyorum. Tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu dosyayı sildiğinizde yeniden başlattıktan sonra otomatik olarak yenisi oluşur.
İsterseniz dosyayı yedekleyin, silin ve yeniden başlatın, sorununuz düzelebilir.
Tek sorun ondan kaynaklı değil sanırım. Neyse xfce terminal gayet yeterli benim için. İleride ihtiyacım olursa vakit ayırırım bu konuya.

Yeni konular

Geri
Yukarı