Hangi Total War oyunu alınmalı?

DreamHunterr

Hectopat
Şu anda Steam'de bütün Total War oyunları indirimde yaklaşık 75 TL param var sizce hangi oyunu almalıyım? Ordu kurmalı kale kuşatmalı oyunları çok severim 14.-19. yüz yıl arası geçen oyunları da çok severim fantastik dünyada geçen oyunu da olabilir sizce hangisini almalıyım veya başka oyun mu önerisiniz? (Total War: SHOGUN 2 Kütüphanemde Var)

1665082588866.png

Benim en beğendiğim Empire Total War. Yapay zekası çok iyi sayılmaz evet ama o yapay zekayı çözmek de 30-40 saatini alıyor. Yani keyifle oynanabilir. 1700'lü yıllar boyunca Avrupa siyasi haritasına da çok iyi hakim olabilirsin. Geçen KPSS sınavında bir soruyu bu oyun sayesinde doğru yapmıştım. Transilvanya bölgesinin yerini bu oyun sayesinde öğrenmiştim. :)

Bir de son çıkan Total War oyunlarını neden beğenmediğimi söyleyeyim. Böyle bir hikaye var ve o hikayeye aitsiniz. Ne yapacağınızı vs her şeyi sanki sol üstte çıkan bir bilge söylüyor size. Bu da açıkçası beni yeni Total War oyunlarından soğutmuştu. Empire'de özgürdüm ve oyunun orijinal dilinde her şeyini çözmüştüm. Ticaret, diplomasi, din yayma, vergiler, isyanlar vs her şeyi çözmek, kavramak çok keyifliydi.

Warhammer 1'i EGS, Warhammer 2'yi Prime Gaming (şu an alabilirsin) bedavaya verdi. Eğer bunlar varsa bence oyunun temellerini ve mekaniklerini öğren. Sonra ek paketleri al.
Oyunu verdiğini söylediğin iyi oldu kaçırıyordum açıklaman için sağol . 😁

Benim en beğendiğim empire Total War. Yapay zekası çok iyi sayılmaz evet ama o yapay zekayı çözmek de 30-40 saatini alıyor. Yani keyifle oynanabilir. 1700'lü yıllar boyunca Avrupa siyasi haritasına da çok iyi hakim olabilirsin. Geçen KPSS sınavında bir soruyu bu oyun sayesinde doğru yapmıştım. Transilvanya bölgesinin yerini bu oyun sayesinde öğrenmiştim. :)

Bir de son çıkan Total War oyunlarını neden beğenmediğimi söyleyeyim. Böyle bir hikaye var ve o hikayeye aitsiniz. Ne yapacağınızı vs her şeyi sanki sol üstte çıkan bir bilge söylüyor size. Bu da açıkçası beni yeni Total War oyunlarından soğutmuştu. Empire'de özgürdüm ve oyunun orijinal dilinde her şeyini çözmüştüm. Ticaret, diplomasi, din yayma, vergiler, isyanlar vs her şeyi çözmek, kavramak çok keyifliydi.
Sence yanına atillayı da almalı mıyım yoksa tek oyun yeter mi?

Oyunu verdiğini söylediğin iyi oldu kaçırıyordum açıklaman için sağol . 😁

Sence yanına atillayı da almalı mıyım yoksa tek oyun yeter mi?
Bence gerek yok Attila'ya. Zar zor 16 saat oynayabildim Attila'yı. Empire'de 300 saatim var. Empire akıp gidiyor zaten ilk 30-40 saat. 100 senelik kariyer modu var. O modda her savaşı otomatik değil de kendin yaparsan uzadıkça uzuyor.

Ben çoğu total war oyunlarını oynamış biriyim. Hangi oyun alacağınıza karar vermeniz için hangi döneme ilginiz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ben atillayı ve medieval 2 yi çok süre boyunca oynadım devamında britania ve troyuda çok oynadım. Warhammer serilerini hiç oynamadım merak ettiğin bişi varsa sorabilirsin

Geri
Yukarı