Hangi ülkede yaşamak isterdiniz?

Singapur. Eğitim sistemi mükemmel yere tükürmek bile yasak. Ağız şapırtısı veya sakız yasak. Tuvaleti temizlemeden bırakmak yasak. Mükemmel ülke kesinlikle Singapurrrrrr

Bunların yasak olmasına gerek yok ki. Saygılı ve terbiyeli biri zaten hiçbir ülkede yapmaz.

1980'ler ve 1990'lar zamanında liseye gideceksem ya Türkiye'ya da Japonya derdim. Ama şu an için yaşamak daha zor.

Türkiye tam bir orta şeker ülke iskandinav ülkeleri gibi sakin sorunsuz değil Suriye gibi de aşırı aksiyonlu değil. Belki bir RTX 3090 alamıyoruz ama tanımadığım bir adamla bile konuşacak bir konum oluyor.
-Abi batıyoruz berbat ülke ya.
-Aynen kardeşim ödeyemiyoruz borçları.
Falan falan inter milan böyle gider.

Yüksek ihtimal Singapur olurdu. Çevreci. Sokaklarda çok nadir izin verilen yerler dışında sigara dahi kullanmak yasak. Alkol deseniz sınırlandırılmış. Çöpleriniz %100 geri dönüştürülüyor. Yere çöp atmanın cezası var. İnsanlara kaba konuşmak bile cezai işleme tabi olmanıza sebep olabiliyor. Dünyanın en hızlı ve en ucuz internetine sahipler. Daha ne olsun. Ülkeyi Greenpeace yönetiyor herhalde 😀 Çift vatandaşlığa izin veriyorlar ve en güçlü pasaportlardan birisine sahipler.

Türkiye tam bir orta şeker ülke iskandinav ülkeleri gibi sakin sorunsuz değil Suriye gibi de aşırı aksiyonlu değil. Belki bir RTX 3090 alamıyoruz ama tanımadığım bir adamla bile konuşacak bir konum oluyor.
-Abi batıyoruz berbat ülke ya.
-Aynen kardeşim ödeyemiyoruz borçları.
Falan falan inter milan böyle gider.
Hocam bizim burada ekonomi hakkında kötü bir şey söyleyemezsin. Geçen gördüm adamı vatan hainliği ile suçladılar ve az kalsın döveceklerdi. Adam sadece "Bu fiyatlar ne?" dedi.

Geri
Yukarı