Hangi uzatma kablosu kullanilmali?

k4moncik

Hectopat
20230907_145439.jpg

20230907_145903.jpg

Bu iki uzatmadan hangisi kullanilmali? Birinin ici iyi, birinin kablosu. Kablosunu digeriyle degistirsem gri olan kullanilir mi? Bilgisayar setupum icin kullanacagim.

Bilen kimse yok mu?

Son düzenleme:
Birincisinin iç iletkenleri koruma altına alınmış olup içten kısa devrelere karşı çok daha korunaklı veya çok daha sağlıklı görünüyor, diğer (2. için) ayni durumu söyleyemem, içten kısa devrelere karşı daha korunaksızdır. Çünkü çocuk koruması (kilidi) olan 1.si gibi bir uzatmalı prizim içten kısa devreyle bir zarar görmüştü, çocuk kilidi mekanizmasındaki bir iç mekanik sıkıntısı ile. Bu yüzden yerinizde olsam ilkini güvenle ve PC için sürekli kullanırdım. Sonuç olarak her ikisinde de ayni elektrik malzemeleri kullanılmasına rağmen birincisi diğerinden içten olan darbeler, vb. etkilenimlere karşı (2. sine göre) çok daha korunaklıdır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Birincisinin iç iletkenleri koruma altına alınmış olup içten kısa devrelere karşı çok daha korunaklı veya çok daha sağlıklı görünüyor, diğer (2. için) ayni durumu söyleyemem, içten kısa devrelere karşı daha korunaksızdır. Çünkü çocuk koruması (kilidi) olan 1.si gibi bir uzatmalı prizim içten kısa devreyle bir zarar görmüştü, çocuk kilidi mekanizmasındaki bir iç mekanik sıkıntısı ile. Bu yüzden yerinizde olsam ilkini güvenle ve PC için sürekli kullanırdım. Sonuç olarak her ikisinde de ayni elektrik malzemeleri kullanılmasına rağmen birincisi diğerinden içten olan darbeler, vb. etkilenimlere karşı (2.sine göre) çok daha korunaklıdır. Kolay gelsin.

İçi gri olanın kablosunu diğeriyle değiştirip kullanmaya başladım. Sebebi ise diğerinin topraklama kısmı yere doğru durunca Faz'a değiyordu.

Çocuk kilitli olanında da kilit arızası nedeniyle buna çok benzer bir durum görülmüştü, o yüzden ben de içi gri olanını özellikle size tavsiye etmiştim, en iyisi bu şekliyle olmuş. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı