Hangi Windows 10 hizmetleri kapatılmalı?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. MSConfig ayarlarına bakıyordum, işlemci sayısını 4'e çıkardım ama hizmetler bölümü gözüme takıldı ve birçok hizmet dosyası -ya da programı- vardı. Hepsi de Windows ağırlıklı, ekran görüntüsünde de görüyorsunuz zaten. Bu hizmetlerin hepsini devre dışı bıraksam bir sorun teşkil eder mi?

Dosya Ekleri

• hizmetler.png
    hizmetler.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 103
Hiçbirini kapatmayın tüm Microsoft hizmetlerini gizle deyin oradan istediğinizi kapatabilirsiniz bir de işlemci sayısını MSConfig'den arttırmak hiçbir işinize yaramaz söylüyeyim zaten bilgisayar işlemcideki tüm çekirdekleri kullanıyor sadece bilgisayarın açılış hızını çok hafif arttırıyor.

Hiçbirini kapatmayın tüm Microsoft hizmetlerini gizle deyin oradan istediğinizi kapatabilirsiniz bir de işlemci sayısını MSConfig'den arttırmak hiçbir işinize yaramaz söylüyeyim zaten bilgisayar işlemcideki tüm çekirdekleri kullanıyor sadece bilgisayarın açılış hızını çok hafif arttırıyor.
Vallaha Valorantta düşük ayarlarda 120 180 arası fps alıyordum şimdi ultra ayarlarda maksimum 180 alıyorum. Bence işe yaradı.

Vallaha Valorantta düşük ayarlarda 120 180 arası fps alıyordum şimdi ultra ayarlarda maksimum 180 alıyorum. Bence işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı