Hangi Windows 10 Sürümü Alınmalı?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 4B

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Freedos laptop için Windows 10 almak istiyorum. Lakin hangi sürümü almalıyım emin değilim.
Öneriniz ne olur?
Bunun haricinde Home veya Pro arasında önemli fark var mı?

Home genel kullanıcı için uygundur. PRO sürümü ise iş ortamlarında gerekli şifreme ve bağlantı hizmetlerini sağlar. Bu hizmetlere ev kullanıcısı hatta iş yerlerinin bile ihtiyacı yoktur. Genelde iş yerleri daha gelişmiş yazılımlar ile şifreleme ve bağlantı için çözümler kullanmaktadır.

Home genel kullanıcı için uygundur. PRO sürümü ise iş ortamlarında gerekli şifreme ve bağlantı hizmetlerini sağlar. Bu hizmetlere ev kullanıcısı hatta iş yerlerinin bile ihtiyacı yoktur. Genelde iş yerleri daha gelişmiş yazılımlar ile şifreleme ve bağlantı için çözümler kullanmaktadır.
Bu konudaki sürümler uygun mu benim için?
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal
Birde bu sürümler deneme sürümü mü oluyor?

Kurulum yaptıktan sonra Windows özelliklerini kullanamazsın. Sağ altta tüm uygulamaların önüne geçen ''Windows'u Etkinleştirin'' diye bir yazı çıkar. Ayriyeten geri bildirim ayarlarını kapatamadığından Microsoft senden sürekli geri bildirim alır. Bu ağ kullanımını artırır. Bir nevi parası olmayanları kobay gibi kullanıyor.

Yükledikten sonra 15-50 ₺ civarına OEM anahtarı alarak aktif edebilirsin.

Kurulum yaptıktan sonra Windows özelliklerini kullanamazsın. Sağ altta tüm uygulamaların önüne geçen ''Windows'u Etkinleştirin'' diye bir yazı çıkar. Ayriyeten geri bildirim ayarlarını kapatamadığından Microsoft senden sürekli geri bildirim alır. Bu ağ kullanımını artırır. Bir nevi parası olmayanları kobay gibi kullanıyor.

Yükledikten sonra 15-50 ₺ civarına OEM anahtarı alarak aktif edebilirsin.
Önerdiğiniz yer var mı? Fiyatlar uçmuş biraz. Birde yanılmıyorsam OEM keyler tek cihaz için değil mi?
Retail sürümler daha mı mantıklı sizce?

Windows 10 Home kullanıyorum, daha sade. Arkadaşın dediği gibi o fiyat aralığında OEM key alabilirsiniz. Ben de OEM key aldım bir sıkıntısını görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı