Hangi Windows 10 sürümü indirilmeli?

Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
WD HDD
Ekran kartı
Vega 3
İşlemci
Ryzen 3 3200U
Merhaba, HDD'li bir laptopum var. Windows 10 1909 mu yoksa 22H2 son sürümü mü indirmeliyim? İnternette 1909'un güvrnlik Update'lerinin kesilediği yazıyor. Ve de eski Windows 10 sürümü indirildiğinde Win Update otomatik olarak son sürümü indirmeye başlıyor. Düşünceniz nedir? Şu an W11'de ama pencere animasyonlarının Windows 10'daki kadar akıcı olmaması nedeniyle döneceğim.

En son sürümü indirin, kurun, güncelleyin. Kurulum içinse home edition iyi olur. Harddiskler yavaş okuma, yazma, algılama hızlarına sahip olduğu için yavaşlık her türlü olacaktır. 2.5" SSD almanız baya etkili olur bu sorun için.

Windows 10 2016 LTSB (build 1607) kullanıyorum ve HDD olmasına rağmen 5-10 saniyede açılıyor. Windows 8.1'deki gibi açılış hızı aynı. Son sürümde kullanabilirsiniz sizin kararınız ama ben W10 LTSB öneriyorum.

Son sürümü kurmanızı öneririm.

Windows 10 2016 LTSB (Build 1607) kullanıyorum ve HDD olmasına rağmen 5-10 saniyede açılıyor. Windows 8.1'deki gibi açılış hızı aynı. Son sürümde kullanabilirsiniz sizin kararınız ama ben Windows 10 LTSB öneriyorum.

Son sürüm daha iyi olur.

En son sürümü indirin, kurun, güncelleyin. Kurulum içinse Home Edition iyi olur. Hard diskler yavaş okuma, yazma, algılama hızlarına sahip olduğu için yavaşlık her türlü olacaktır. 2.5" SSD almanız bayağı etkili olur bu sorun için.

LTSB/LTSC sürümlerini araştırabilirsiniz.

Şu anda Windows 11 22H2 güncel sürüm yüklü. Aslında bir sorun yok ama açıldıktan 4-5 dk sonra kendine geliyor. Bir de animasyonları kapattım saydamlık efektini vs. Biraz daha akıcı oldu efektler şu anda. Sizce Windows 10'a dönmek mantıklı mı? Oyun açısındanda. Minecraft- CS:GO gibi oyunlar oynanıyor, cevaplarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı