Hangi Windows 10 sürümü kullanılmalı?

rimpalace

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. HDD'den sonra artık SSD deneyimi yaşama vakti geldi.

HDD'ye W10 kurunca bir süre sonra verim düştüğü için sevmiyorum. O yüzden W7 kullanıyorum.

Samsung 860Evo SSD aldım yarın elime ulaşır.

Cihazım biraz eski

2. Nesil i5 2540M galiba
4 RAM
520MX GPU var

Hangi W10 sürümünü önerirsiniz? Birisi Windows 10 anniversay Update - july 2016 bunlardan birini seç diyor. Birisi son sürüm Pro iyidir diyor.

Başka birisi 1809 olmasına dikkat et Enterprise kullan diyor, bir de sizden fikir almak istiyorum.

Yeni konu açmadan şuraya ufak bir soru bırakıyorum.

Format atarken W7 falan, Rufus ile USB'ye yazarken oradan MBR diye bir yer seçmeyince benim cihaz USB'yi okumuyordu haliyle format atamıyordum

SSD'ye format atarken nasıl bir yol izleceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben de 240 GB bir SSD satın alıp windowsu ona kurmayı düşünüyorum hatta bir de witcher 3'ü (bu aralar çok sardım sabah akşam oynuyorum :D) kurarım yer olursa. Halihazırda sistemimde windows 10 un pro versiyonu var. Windows 10 ilk çıktığında windows 7 üzerinden geçmiştim ve microsoft ücretsiz sınırsız lisans vermişti. Merak ettiğim şey şimdi ben home versiyonunu indirirsem ne olacak ? Bu key ile sıkıntısız kullanabilir miyim farklı sürümü ? Böyle bir durumda bile proyu bırakıp home kullanmak mantıklı olur mu ? (Home al denmiş yorumlarda bu sebeple sordum)

Biraz alakasız bir soru olacak ancak SSD'yi N11 üzerinden mi satın aldınız acaba?
amazon harici kullanmıyorum çok büyük fiyat farkı yoksa belki 20 lira daha ucuzdur n11de fakat amazon varken 20 lira için değmez
Arkadaşlar usbye uefi olarak yazdım biostan uefi ayarı çektim şuan okuyor fakat geç geliyor setup ekranı sebebi hdd or cpu ?
heidoctan aldım isoyu her şey var x64 1909 home kurmaya kadar verdim keyim zaten var orjinal

Arkadaşlar merhaba. HDD'den sonra artık SSD deneyimi yaşama vakti geldi.

HDD'ye W10 kurunca bir süre sonra verim düştüğü için sevmiyorum. O yüzden W7 kullanıyorum.

Samsung 860Evo SSD aldım yarın elime ulaşır.

Cihazım biraz eski

2. Nesil i5 2540M galiba
4 RAM
520MX GPU var

Hangi W10 sürümünü önerirsiniz? Birisi Windows 10 anniversay Update - july 2016 bunlardan birini seç diyor. Birisi son sürüm Pro iyidir diyor.

Başka birisi 1809 olmasına dikkat et Enterprise kullan diyor, bir de sizden fikir almak istiyorum.

Yeni konu açmadan şuraya ufak bir soru bırakıyorum.

Format atarken W7 falan, Rufus ile USB'ye yazarken oradan MBR diye bir yer seçmeyince benim cihaz USB'yi okumuyordu haliyle format atamıyordum

SSD'ye format atarken nasıl bir yol izleceğim?
Ben en rahat 8.1 kullanıyorum ama w10 homeye geçme zamanı geldi sanırım 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı