Hangi yenileme hızında monitör tercih edilmeli?

deleted

Megapat
Merhaba. Şu an 60Hz bir monitör kullanıyorum. Yanına yeni bir 27 ekran monitör almayı düşünüyorum. 1080P'de kullanacağım ancak yenileme hızı konusunda kararsızım. Fazla oyun oynamıyorum, oyuncu değilim ancak arada eğlencesine Apex ve Rainbow Six Siege gibi oyunlar oynuyorum. Bunun dışında çokça yazılım ve matematikle ilgileniyorum çokça okuyorum yani.

Buradan yola çıkılarak 144Hz bir monitör tercih etmeme gerek var mı? Yoksa standart bir 60Hz monitör ihtiyaçlarımı karşılar mı? Zaten 144FPS civarı alamayabilirim bile.
Sistemim:
  • Ryzen 5 3600
  • Radeon RX 590

Merhaba. Şu an 60Hz bir monitör kullanıyorum. Yanına yeni bir 27 ekran monitör almayı düşünüyorum. 1080P'de kullanacağım ancak yenileme hızı konusunda kararsızım. Fazla oyun oynamıyorum, oyuncu değilim ancak arada eğlencesine Apex ve Rainbow Six Siege gibi oyunlar oynuyorum. Bunun dışında çokça yazılım ve matematikle ilgileniyorum çokça okuyorum yani.

Buradan yola çıkılarak 144Hz bir monitör tercih etmeme gerek var mı? Yoksa standart bir 60Hz monitör ihtiyaçlarımı karşılar mı? Zaten 144FPS civarı alamayabilirim bile.
Sistemim:
  • Ryzen 5 3600
  • Radeon RX 590
144 Upgrade yaparsanız da işinizi görür uzun vade yani.

Merhaba. Şu an 60Hz bir monitör kullanıyorum. Yanına yeni bir 27 ekran monitör almayı düşünüyorum. 1080P'de kullanacağım ancak yenileme hızı konusunda kararsızım. Fazla oyun oynamıyorum, oyuncu değilim ancak arada eğlencesine Apex ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege gibi oyunlar oynuyorum. Bunun dışında çokça yazılım ve matematikle ilgileniyorum çokça okuyorum yani.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600.
  • Radeon RX 590.

144'ü ve 240'ı net kaldırır sisteminiz ama 360 Hz için bir şey diyemem daha akıcılık istiyorsanız kessinlikle yeni bir monitöre geçin derim.

Geri
Yukarı