Hap Yutamamak

Hapı, dilinin biraz arkasına doğru koy. Sonra da bir su bardağının yarısına yakınını tek seferde ağzına doldur ve o suyu direkt yut hızlıca. Hap da suyla beraber gidecek. Anlamazsın bile gittiğini.

Su ile tek atıyorum bazen. Yani suyu aldığım gibi bekletmeden yutabilirsem gidiyor hap. Ama ağzımda kalırsa o hap artık asla geçmiyor boğazdan. Dediğiniz gibi kendimi şartlandırıyor olabilirim. Bu yargıyı kırarsam sanırım rahatça içmeye başlarım. Hapı ağzıma aldığımda zaten kasıldığımı hissediyorum. Böyle olunca da geçmiyor galiba. Şimdilik yoğurtla yola devam gibi gözüküyor. Ayrıca onu suda eritmem mümkün değil gibi görünüyor yani hiç eriyecek bir şeye benzemiyor. Ekmek içiyle yutma fikri ise gayet iyiymiş. Denedim çalışıyor harbiden.

Bende küçükken yutamazdım. Aslında çok kolay. Hiç öyle birşeylere karıştırmana gerek yok. Ağzında hap yokmuş gibi düşün. Koy dilinin üzerine çokda geriye koyma. Üzerine yarım bardak veya bir bardak su iç aniden. O kendiliğinden gidiyor. Ağzında hap yokmuş gibi normal su içtiğin gibi düşün.

Eğer hap çok büyükse genelde yutulabilir seviyede oluyor. Bazen fazla büyük olabiliyor. Onları ortadan ikiye kırıp 2 defada yutabilirsin.

Arkadaşlar kavak kadar bir hapım var tabiri caizse. Bunu yutana kadar bin eziyet çekiyorum. Bir kaşık yoğurdun içine koyuyorum öyle yutuyorum zar zor. Diğer türlü atıyorum hapı alıyorum suyu su gidiyor hap en arkalarda kalıyor. Verdiği acımsı tat bana kusma gibi bir his veriyor. Var mıdır bunun kolay bir yolu?
Dostum benimki daha farklı ben bir zeytinin içini açıp hapla beraber yutuyorum.Faydasını gördüm ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı