Hapşırınca burnum kanıyor ve rahatlıyorum

Kadr_yagar

Hectopat
Daha fazla  
Bir iki haftadır başım ağrıyor ve burnum kanayınca rahatlıyorum başımın ağrısı geçiyor ama başım dönmeye başlıyor çok sert hapşırdığımda kan geliyor. 1 hafta önce doktora gittim fakat sadece soğuk almışsın dedi. Şimdi hastaneye gideceğim hangi bölümden randevu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Komik değil. Şımarmana lüzum yok. Söylediklerimi idrak edemiyorsun. Öncelik sırasından bahsediyorum. Baş ağrısı şikayetiyle kbb giden tek kişi olarak tarihe geçebilirsin. Bak buna gülününebilir mesela :)
Baş ağrısı şikayetiyle gitmedim ki. Hahahha komik olan sensin, hayatında da böyle hatalı olduğunu kabul edemeyen biriysen etrafındakilere yazık. Burnum tıkalı ve başım ağrıyor şikayetiyle gittim. :) Arkadaşın burnu kanıyor ayrıca, burun demek kbb demek. Artı olarak nöroloji yanlızca beyinle ilgilenir. Baş bölgesi yalnızca beyinden oluşmaz. Üst solunum yollarından haberin yok belli ki.
Komik değil. Şımarmana lüzum yok. Söylediklerimi idrak edemiyorsun. Öncelik sırasından bahsediyorum. Baş ağrısı şikayetiyle kbb giden tek kişi olarak tarihe geçebilirsin. Bak buna gülününebilir mesela :)

Baş ağrısının nedenlerinden biride beyin tümörü olduğunu biliyor muydun? Beyin tümörünü KBB tedavi edilmeyeceğini bilirsin herhalde umarım anlamışsındır.
Tamam kardeş sen haklısın. Sen nörolojiye git başın ağrıdığında, ben kbb'ye giderim. Arkadaş da kendi seçimini yapsın.

Baş ağrısı şikayetiyle gitmedim ki. Hahahha komik olan sensin, hayatında da böyle hatalı olduğunu kabul edemeyen biriysen etrafındakilere yazık. Burnum tıkalı ve başım ağrıyor şikayetiyle gittim. :) Arkadaşın burnu kanıyor ayrıca, burun demek kbb demek. Artı olarak nöroloji yalnızca beyinle ilgilenir. Baş bölgesi yalnızca beyinden oluşmaz. Üst solunum yollarından haberin yok belli ki.

Hatalı olan sensin ve halen saçmalıyorsun. Baş ağrısı şikayetiyle KBB giden hatalıdır. Özellikle senin gibi rahatsızlığını yeni öğrenecek biri. Artık KBB gidebilirsin. Anlamak zor olmasa gerek?

Baş ağrısının nedenini yani rahatsızlığını bilmeyen biri ilk olarak KBB gitmemeli. Çünkü baş ağrısının nedenleri çok ciddi olabilir. Anladım diyene kadar anlatabilirim.

Neyi savunduğunu bilmiyorsun. Hayattan falan bahsedip üste çıkabileceğinimi zannediyorsun? Sırf ben haklı gözükeceğim diye sağlıkla ilgili bir konuda bu şekilde inatlaşman zeka düzeyine eş değer bir davranış.
Baş ağrısı şikayetiyle gitmedim ki. Hahahha komik olan sensin, hayatında da böyle hatalı olduğunu kabul edemeyen biriysen etrafındakilere yazık. Burnum tıkalı ve başım ağrıyor şikayetiyle gittim. :) Arkadaşın burnu kanıyor ayrıca, burun demek kbb demek. Artı olarak nöroloji yalnızca beyinle ilgilenir. Baş bölgesi yalnızca beyinden oluşmaz. Üst solunum yollarından haberin yok belli ki.

Tamam kardeş sen haklısın. Sen nörolojiye git başın ağrıdığında, ben Kbb'ye giderim. Arkadaş da kendi seçimini yapsın.

Sen bundan sonra kbb gideceksin tabii. Teshiş belli tedavi belli.
Ben zaten arkadaş için yapmıştım yorumumu.
Baş ağrıdığında önce nöroloji gidilir önemli bir durum yoksa diğer bölümlere sevk edilir olay bu.
Haklı haksız meselesi değil anlayacağın.

Hatalı olan sensin ve halen saçmalıyorsun. Baş ağrısı şikayetiyle KBB giden hatalıdır. Özellikle senin gibi rahatsızlığını yeni öğrenecek biri. Artık KBB gidebilirsin. Anlamak zor olmasa gerek?

Baş ağrısının nedenini yani rahatsızlığını bilmeyen biri ilk olarak KBB gitmemeli. Çünkü baş ağrısının nedenleri çok ciddi olabilir. Anladım diyene kadar anlatabilirim.

Neyi savunduğunu bilmiyorsun. Hayattan falan bahsedip üste çıkabileceğinimi zannediyorsun? Sırf ben haklı gözükeceğim diye sağlıkla ilgili bir konuda bu şekilde inatlaşman zeka düzeyine eş değer bir davranış.
Baş bölgesinin yalnızca beyinden oluşmadığını hala idrak edemedin mi? Sorduğum soruya cevap ver önce.
Baş ağrım devam etmedi. Sorunum sinüzitmiş. Sence nöroloji ilgilenir miydi sinüzitle?

Baş bölgesinin yalnızca beyinden oluşmadığını hala idrak edemedin mi? Sorduğum soruya cevap ver önce.

Yahu bak üslubumu bozmak üzereyim. Başım ağrıyor şikayetiyle gittiğinde önce tansiyonuna sonra hemogram biyokimya bakılır baş ağrısı şiddetine ve çeşitliliğine göre beyin tomografisi çekilir. Ben başı ağrıyan birini KBB tedavi edemez demiyorum öncelik sırasından bahsediyorum vallahi pes gerçekten anlamıyor musun troll falan mısın?

Yahu baş üslubumu bozmak üzereyim. Başım ağrıyor şikayetiyle gittiğinde önce tansiyonuna sonra hemogram biyokimya bakılır baş ağrısı şiddetine ve çeşitliliğine göre beyin tomografisi çekilir. Ben başı ağrıyan birini KBB tedavi edemez demiyorum öncelik sırasından bahsediyorum vallahi pes gerçekten anlamıyor musun troll falan mısın?
Sondan 2. sorduğum sorunun cevabını aldım bu yazdığından. Kitap oku biraz. Ben de nöroloji tedavi edemez demedim. Arkadaşın burun kanaması olduğunu unutma. Hapşırınca kanama olması tamamen basınçla alakalı birşey. Basıncı östaki borusu düzenler. Östaki borusuyla kim ilgilenir? Tabi ki nöroloji. Hahahhaha:D

Bir uzmana görünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Onun dışında söylemem gerekirse burun kanaması beyin veya burun kılcal damarları ile doğrusal orantılı olabilir. Kanın rengine bakarak kanın pis/mikroplu olduğunu anlayabilirsiniz. Vücut bu pis/mikroplu kanı atınca rahatlıyor olabilir. Veya burundan çıkan kan beynin "ventral tegmental" bölümünü tetikliyor, o sarsıcı his size bir rahatlık veriyordur. Bunun bin türlü nedeni olabilir. Burun kanamasına genellikle Kulak Burun Boğaz bölümü bakar. Oradan bir sonuç alamazsanız Nöroşirürji (Beyin ve Sinir) bölümüne bakabilirsiniz. Nöroşirürji'den tam olarak emin olmasam bile (sağlık sistemi biraz kafamı bulandırıyor) KBB sorarsanız size nereye gitmeniz gerektiğini söyleyecektir.

Sen bundan sonra kbb gideceksin tabii. Teshiş belli tedavi belli.
Ben zaten arkadaş için yapmıştım yorumumu.
Baş ağrıdığında önce nöroloji gidilir önemli bir durum yoksa diğer bölümlere sevk edilir olay bu.
Haklı haksız meselesi değil anlayacağın.
Ben sana nereye gideceğimi sordum mu? İlk gittiğimde zaten sinüzit ne bilmiyordum.

Kitap oku demekle bir şey ispatladığınımı düşünüyorsun Z kuşağı? Baş ağrısı gibi bir gerçek var ortada üstelik burun kanamasıyla birlikte hangi kitabı okuyorsan ki okuduğunu düşünmüyorum. Önce en kötüsüne bakılır. Dr için önce en kötü senaryo düşünülür. Östaki borusuda senin yeni duyduğun bir şey sanırım ortada veri yokken böyle bir şey söylemek senin gibi biri için oldukça normal.
Nörolojiye gidersin der ki bağım ağrıyor o da gerekli tetkikleri yapar sinüzit ise eğer seni kbb gönderir. Öncelik sırası bu şekildedir.
Kusura bakma artık biraz anlayacağın dilden anlatmak zorundayım. Kanser var mı baş ağrısının nedeni bu mu diye bakılır değilse diğer bölümlere sevk edilir.

Ben sana nereye gideceğimi sordum mu? İlk gittiğimde zaten sinüzit ne bilmiyordum.

Zaten nereye gideceğini bilmeyen biri için konuşuyorum. Senin nereye gideceğin benim umurumda değil. Bilmediğin konuda beni düzeltebileceğini zannetin gerekli cevabı verdim.

Sen hata yaptın diye herkesi bu hataya sürükleyemezsin ya arkadaşın durumu ciddiyse bunu düşünemiyor musun? Başı ağrıyan birine kbb git demek zır cahilliktir. (neden ağrıdığını bilmeyen)
Sinüzittir başka bir şeydir o zaman ilgili bölüme devamlı gidebilirsin.

Sen anladım diyene kadar anlatabilirim sorun değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitap oku demekle bir şey ispatladığınımı düşünüyorsun Z kuşağı? Baş ağrısı gibi bir gerçek var ortada üstelik burun kanamasıyla birlikte hangi kitabı okuyorsan ki okuduğunu düşünmüyorum. Önce en kötüsüne bakılır. Dr için önce en kötü senaryo düşünülür. Östaki borusuda senin yeni duyduğun bir şey sanırım ortada veri yokken böyle bir şey söylemek senin gibi biri için oldukça normal.

Nörolojiye gidersin der ki bağım ağrıyor o da gerekli tetkikleri yapar sinüzit ise eğer seni KBB gönderir. Öncelik sırası bu şekildedir.

Kusura bakma artık biraz anlayacağın dilden anlatmak zorundayım. Kanser var mı baş ağrısının nedeni bu mu diye bakılır değilse diğer bölümlere sevk edilir.
Cümle kuramıyorsun, imla kurallarından haberin yok bana mı laf yapıyorsun? Nörolojinin burun kanamasıyla ilgilenmesi mümkün değil, ancak, varsa semptomlarını giderebilir. Burnum kanıyor, başım ağrıyor dediğin an, nöroloji kbb'ye gönderecek seni. "Kbb bi şey bulamazsa zaten o yönlendirir" diyecek. Ben sana dedim zaten sen nörolojiye git, ben kkb'ye giderim, arkadaş da kendi seçimini yapsın diye.

Nörolojiye gidersin der ki bağım ağrıyor o da gerekli tetkikleri yapar sinüzit ise eğer seni KBB gönderir. Öncelik sırası bu şekildedir.

Zaten nereye gideceğini bilmeyen biri için konuşuyorum. Senin nereye gideceğin benim umurumda değil. Bilmediğin konuda beni düzeltebileceğini zannetin gerekli cevabı verdim.

Sen hata yaptın diye herkesi bu hataya sürükleyemezsin ya arkadaşın durumu ciddiyse bunu düşünemiyor musun? Başı ağrıyan birine KBB git demek zır cahilliktir. (neden ağrıdığını bilmeyen)
Sinüzittir başka bir şeydir o zaman ilgili bölüme devamlı gidebilirsin.

Sen anladım diyene kadar anlatabilirim sorun değil.
Attığın her mesajı düzenlemekten vazgeç.

Yeni konular

Geri
Yukarı