Çözüldü Harcımı ne zaman yatıracağım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Dostlarım BAİBÜ'de Maliye (İÖ) öğrencisiyim. Harç yatırmam lazım. Akademik takvimi eke bırakıyorum. Harcımı ne zaman yatırmam lazım?
1694511718936.png

Çözüm
Ders kayıtları başladığında harç ücretini yatırmanız lazım. Akademik takvime göre 25 Eylül - 01 Ekim 2023 arası ders kayıtları başlıyormuş. Bu tarih içerisinde yatırın ve ders kaydınızı yapın.
Ders kayıtları başladığında harç ücretini yatırmanız lazım. Akademik takvime göre 25 Eylül - 01 Ekim 2023 arası ders kayıtları başlıyormuş. Bu tarih içerisinde yatırın ve ders kaydınızı yapın.

Çözüm
Teşekkürler. Ders kaydımı nasıl yapıyorum? İnternet sitesi vermişlerdi bana ve girebiliyorum şuan.

Normalde birinci sınıflar, birinci sınıfın ilk dönemi ders kaydı yapmaz. Gene de danışman hocanıza sorabilirsiniz, yanlış bilgi vermek istemem. Harç ücretini yatırdıktan sonra sisteme giriş yapacaksınız ve orada ders seçimi/kaydı tarzında bir buton olacak. Oraya girip döneminizde almakta zorunlu olduğunuz dersleri seçeceksiniz. Dönem dönem alması zorunlu olan dersleri üniversitenizin ve bölümünüzün adını yazarak dersleri diye aratın. Karşınıza dönem dönem alacağınız dersler çıkar.

Normalde birinci sınıflar, birinci sınıfın ilk dönemi ders kaydı yapmaz. Gene de danışman hocanıza sorabilirsiniz, yanlış bilgi vermek istemem. Harç ücretini yatırdıktan sonra sisteme giriş yapacaksınız ve orada ders seçimi/kaydı tarzında bir buton olacak. Oraya girip döneminizde almakta zorunlu olduğunuz dersleri seçeceksiniz. Dönem dönem alması zorunlu olan dersleri üniversitenizin ve bölümünüzün adını yazarak dersleri diye aratın. Karşınıza dönem dönem alacağınız dersler çıkar.
Butonu gördüm ama şuan ders görünmüyor. 25 Eylül'de yatırırım o zaman teşekkürler.

Her dönem yatırıyoruz değil mi hocam?

@Aeronight ikinci öğretimler harç ücretini yatırmadan ders seçimi yapamaz ve belirtilen tarihlerin dışında ders kaydı yapamazsınız. Girmeye çalışsanız da hata alırsınız. Önce harç ücretini yatırın, sonra da ders kaydınızı yapın.

Her dönem yatırıyoruz değil mi hocam?

Evet, her dönem yatıracaksınız.

@Aeronight ikinci öğretimler harç ücretini yatırmadan ders seçimi yapamaz ve belirtilen tarihlerin dışında ders kaydı yapamazsınız. Girmeye çalışsanız da hata alırsınız. Önce harç ücretini yatırın, sonra da ders kaydınızı yapın.

Evet, her dönem yatıracaksınız.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı