Hard disk başlatılmamış ayrılmamış sorunu

contraiN

Hectopat
Avas isimli aptal bir antivirüs uygulaması yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı. Kaspersky isimli virüs programıyla tarama yaptım ve tarama sonrası 1TB'lık hard diskim in çoğu silindi. Bende temiz bir format attım. Ardından sistem açıldığında hard disk başlatılamamış, ayrılmamış hatası alıyorum. Windows 120 GB'lık SSD me kurulu. Onda sorun yok ancak HDD sorunlu. Bir g/C aygıt hatası nedeniyle sistem başlatılamıyor hatası alıyorum, diski başlat deyince. İşin garibi tekrardan birkaç defa daha format attıktan sonra bu hata bir ara yok oldu. Disk görünüyordu. Harf atadım hatta. Sonra bilgisayarım'dan HDD'ye girmek istediğimde bir başka hata aldım. Paramatreler uygun değil gibi bir şeydi. Sonra kendi salaklığımdan herhalde sil dedim diye hatırlıyorum diski. Sonra sar baştan bir daha bahsettiğim başlatılamama hatasını aldım.
Masaüstü kullanıyorum, Windows 10, UEFI kurulum yaptım.
Girdi çıktı hatası diye söyleniyor g/C hatası için. Format attığım USB belleğimi güvenli şekilde ayarlardan çıkar demeden direkt çıkarıyorum hep. Sorun bundan kaynaklı sanırım. Günlerdir uğraşıyorum sayısız şey denedim, her şey birbirine karıştı. Ne olur yardım edin. Donanımsal sorun olduğunu sanmıyorum, hatayı bir ara almadım çünkü. Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• as.png
    as.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı