Hard disk FPS düşmesine sebep olur mu?

ariftophan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 6600 Ryzen 5 5600'lü bir sistemim var. Yüksek depolama isteyen oyunları hard diske kuruyorum. Örneğin Cyberpunk. Oyunda drop yiyorum sık sık. Bunun nedeni harddiskimin düşük okuma yazma hızı mıdır? ( ekran kartı ve işlemciyi yeni aldım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar RX 6600 Ryzen 5 5600'lü bir sistemim var. Yüksek depolama isteyen oyunları hard diske kuruyorum. Örneğin Cyberpunk. Oyunda drop yiyorum sık sık. Bunun nedeni harddiskimin düşük okuma yazma hızı mıdır? ( ekran kartı ve işlemciyi yeni aldım.)

Evet HDD kaynaklıdır SSD varsa ona kurup deneyiniz.

Merhaba hocam HDD FPS etkilemez ama yüksek sistemli oyunlarda drop olur ve harita geç yüklenir oyun geç açılır.

HDD'deki okuma yazma hızları doku yüklenmesine yetmiyor artık. Drop yemeniz normal.

Aradaki performans farkını bilemem ama HDD niz kaç RPM. 7200 RPM HDD ile daha hızlı çalışabilir diye düşünüyorum.
Bana katılanlar yoruma beğeni bıraksın.
Edit: HDD'nin okuma yazma hızları da önemli bir etkendir.

RAM'im 8 GB idare ediyor yine ama hard diski zamanında 100 liraya ikinci el almıştım. Muhtemelen hard diskten kaynaklıdır.

Hocam bir program aracılığı ile HDD nizin sağlığına bakın.
Hocam o fiyat ucuz değil mi? bilmiyorum ama.
Hocam size ömrü yaklaşmış HDD vermişlerdir normalde olmaz öyle şeyler yani ani drop normal değil bence.

Geri
Yukarı