Hard disk klonlanan SSD BIOS'ta gözükmüyor

.Neo.

Kilopat
RAM
Patriot Viper Steel 2X8GB 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus
Ekran kartı
APU
Anakart
MSI B450M A Pro Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki her şeyi aynı şekilde yaptım. Fakat BIOS boot ayarlarında SSD gözükmüyor. BBS priorities kısmına da baktım, orada da gözükmüyor.

Bu arada BBS Priorities kısmında sadece tek bir Boot Option gözüküyor. Oraya girince de zaten sadece HDD seçeneği çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_2049.jpeg
    IMG_2049.jpeg
    181,1 KB · Görüntüleme: 8
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki her şeyi aynı şekilde yaptım. Fakat BIOS boot ayarlarında SSD gözükmüyor. BBS priorities kısmına da baktım, orada da gözükmüyor.

Bu arada BBS Priorities kısmında sadece tek bir Boot Option gözüküyor. Oraya girince de zaten sadece HDD seçeneği çıkıyor.
Muhtemelen kopyalama yapamadınız.

Muhtemelen kopyalama yapamadınız.

Hayır dostum yaptım. Videodaki adımlara tamamen uydum, kopyalama anında bir hata mesajı almadım ve sıkıntı da yoktu.

1682630871746.png

SSD şu anda her şey kopyalanmış olarak Windows disk yönetiminde gözüküyor. Fakat BIOS'ta gözükmüyor. Yine de tekrar klonlayacağım. Fakat bu sefer MiniTool Partition deneyeceğim.

Hayır dostum yaptım. Videodaki adımlara tamamen uydum, kopyalama anında bir hata mesajı almadım ve sıkıntı da yoktu.

Eki Görüntüle 1757445

SSD şu anda her şey kopyalanmış olarak Windows disk yönetiminde gözüküyor. Fakat BIOS'ta gözükmüyor. Yine de tekrar klonlayacağım. Fakat bu sefer MiniTool Partition deneyeceğim.
Zaten tekrar denemen için yazdım. Tekrar deneyin, bunu yaparken sadece bu araçlar çalışsın. Denedikten sonra sonucu yazın. Unutmayın sadece kopya araçlar çalışsın, tarayıcıları kapatın.

Zaten tekrar denemen için yazdım. Tekrar deneyin, bunu yaparken sadece bu araçlar çalışsın. Denedikten sonra sonucu yazın. Unutmayın sadece kopya araçlar çalışsın, tarayıcıları kapatın.

Zaten kopya programı dışında hiçbir şey çalışmıyordu dostum. Minitool Partition tamamen paralı hale gelmiş Macrium Reflect'i deneyeceğim tekrardan. 16 Megabyte'lık bir kısım vardı onu sildim ve şimdi başlatacağım.

İşlem şu an bitti ve hemen baktım. Değişen bir şey yok. Olmadı.

Benim hard diskim normalde bölünmüştü. Windows'un kurulu olduğu 200GB C sürücüsü ve 100GB'e sürücüsü. E sürücüsünü sildim ve C sürücüsünü genişlettim. Şu an tekrar kopyalama işlemindeyim.

Saat 12:38 şöyle bir şey fark ettim. Benim bilgisayarımda toplam 3 hard disk var. Biri 150, biri 300, biri de 500GB. Ben Windows'u 300GB'lık hard diske kurdum. Fakat boot Options'da gözüken hard disk, 500GB'lık Windows'un kurulu olmadığı hard disk. Windows'un kurulu olduğu hard diskin bağlantısını kestiğimde bilgisayar açılınca BIOS'a düşüyor. Ama 500GB'lık hard diskin bağlantısını kestiğimde sistem açılmıyor, mavi ekrana düşüyor ve önüme 4 seçenek sunuyor. Yeniden başlat, kapat, BIOS'a gir, diğerini hatırlamıyorum. Windows'u yanlış yere kurmadığımdan tamamen eminim. C sürücüsü 300GB'lık hard disk oluyor. SATA slot sırası açısından bakarsak 300GB'lık hard disk, 500GB'lık hard diskten yine önce geliyor. Gerçekten benim dışımda bir kişinin başına gelmeyecek bir durum 😅. HDD klonlamasına gelirsek; klonlama sıkıntısız şekilde oluyor fakat SSD bir türlü Boot Options'da gözükmüyor. Onun dışında BIOS’ta gözüküyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    581,5 KB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    569,8 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
İşlem şu an bitti ve hemen baktım. Değişen bir şey yok. Olmadı.

Benim hard diskim normalde bölünmüştü. Windows'un kurulu olduğu 200GB C sürücüsü ve 100GB'e sürücüsü. E sürücüsünü sildim ve C sürücüsünü genişlettim. Şu an tekrar kopyalama işlemindeyim.

Saat 12:38 şöyle bir şey fark ettim. Benim bilgisayarımda toplam 3 hard disk var. Biri 150, biri 300, biri de 500GB. Ben Windows'u 300GB'lık hard diske kurdum. Fakat boot Options'da gözüken hard disk, 500GB'lık Windows'un kurulu olmadığı hard disk. Windows'un kurulu olduğu hard diskin bağlantısını kestiğimde bilgisayar açılınca BIOS'a düşüyor. Ama 500GB'lık hard diskin bağlantısını kestiğimde sistem açılmıyor, mavi ekrana düşüyor ve önüme 4 seçenek sunuyor. Yeniden başlat, kapat, BIOS'a gir, diğerini hatırlamıyorum. Windows'u yanlış yere kurmadığımdan tamamen eminim. C sürücüsü 300GB'lık hard disk oluyor. SATA slot sırası açısından bakarsak 300GB'lık hard disk, 500GB'lık hard diskten yine önce geliyor. Gerçekten benim dışımda bir kişinin başına gelmeyecek bir durum 😅. HDD klonlamasına gelirsek; klonlama sıkıntısız şekilde oluyor fakat SSD bir türlü boot Options'da gözükmüyor. Onun dışında BIOS'ta gözüküyor.

Hocam şu an bende hem bu sorunu hem de başka bir sorunun yaşıyorum çözebildiniz mi?
Bende de hem BIOS'ta gözükmüyor hem de klonladığım 222 GB SSD'nin boyutunu ( kopyaladığımla (1TB) aynı yaptı ( yani 1TB SSD 222 GB gözüküyor).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı