Hard disk okuma işleminden birden düşüyor

SeverusSnape.

Kilopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunlarda takılma, dosya geçişlerinde kasmalar olabiliyor. 2011 yapımı bir hard disk. Ömrünün bittiğini düşünüyorum. Yinede çözülebilecek bir problemse, çöpe atmaktansa kullanmaya devam etmeyi tercih ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde şunu eklemek istiyorum. Bir alakası varmıdır bilemiyorum. Win 8.1 kullanırken bu sorun olmuyordu. Win 10'a geçtikten sonra ben bunu yaşamaya başladım. Tekrar Win 8.1'e geçip denemedim tabi.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyunlarda takılma, dosya geçişlerinde kasmalar olabiliyor. 2011 yapımı bir hard disk. Ömrünün bittiğini düşünüyorum. Yinede çözülebilecek bir problemse, çöpe atmaktansa kullanmaya devam etmeyi tercih ederim.

Birde şunu eklemek istiyorum. Bir alakası varmıdır bilemiyorum. Win 8.1 kullanırken bu sorun olmuyordu. Win 10'a geçtikten sonra ben bunu yaşamaya başladım. Tekrar Win 8.1'e geçip denemedim tabi.

Maalesef yedi senelik bir HDD'de bad sector olmaması mucize olur. En kısa sürede verilerinizi yedekleyin ve yeni bir HDD alın. HDD için herhangi bir tamir mümkün değildir.

Maalesef yedi senelik bir HDD'de bad sector olmaması mucize olur. En kısa sürede verilerinizi yedekleyin ve yeni bir HDD alın. HDD için herhangi bir tamir mümkün değildir.
Eksik bilgi vermeyin lütfen. Anakartın ve okuyucu başlıkların tamir edildiğini defalarca gördüm.

Eksik bilgi vermeyin lütfen. Anakartın ve okuyucu başlıkların tamir edildiğini defalarca gördüm.
Benim Hard Diskdeki sorunu onarım videosu aradım ama bulamadım.

@Recep Baltaş Normalde Hiç bir konu da etiketlemedim ama, bu sorun biraz ince ve belki nadir diyebileceğimiz tarzdan olduğu için, sana da sorma gereği duydum. Zaman ayırırsan sevinirim. Sence bu sorun Hard Diskin eski ve Win 10 la iyi iletişim kuramadığından olabilir mi? Win 8.1de bu sorun olmuyordu. Diğer bir konu sadece Win 10'a geçmen tesadüf olmuş. Hard diskin ömrü bitmiş, bu bağlamda Hard Diskin tamire gidilmesi ve yapılması gerekenler.

Son düzenleme:
Harddisk tamirleri mümkündür fakat neden kafana göre o diskin üst kapağını söktün anlamadım? O kapağı söktüğün an geriye dönüş yok demektir. Kapağın havasız ortamda açılması şart. 1-2 güne tamamen kullanılamaz hale gelecek o disk. Daha fazla uğraş vermeden SSD'ye geçin. Ayrıca 8.1'den Windows 10'a geçmekle herhangi bir alakası yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı