Hard disk takınca ekran gelmiyor

Yasjn52

Picopat
Daha fazla  
Son 1 haftadır uğraşıyorum. Normal şekilde oyun oynadım, PC kapattım. 1 gün sonra açma tuşuna basınca ekran gelmedi, ilk başka RAM'dan falan sandım. Her şeyi denedim, açılmadı. Hard diskin kablolarını çıkarttım açmayı denedim, ekran geldi. Bir daha taktım açılmadı, bu sorun neden olabilir çözümü var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranda "sinyal yok" veya "BIOS" menüye girebiliyor musun?
Girebiliyorsan iyi.
BIOS çözümü: HDD BIOS sırası karışmış olabilir. Deneyerek çözmeye çalışalım. Öncelikle BIOS ayarını varsayılana çek ve sonrasında boot menüsünde HDD'yi en başa al ve Fast boot seçeneğini dısable yap kaydet ve çık. Sorun devam ederse bildir.

Girebiliyorsan iyi.
BIOS çözümü: HDD BIOS sırası karışmış olabilir. Deneyerek çözmeye çalışalım. Öncelikle BIOS ayarını varsayılana çek ve sonrasında boot menüsünde HDD'yi en başa al ve Fast boot seçeneğini dısable yap kaydet ve çık. Sorun devam ederse bildir.

BIOS girebiliyorum dediklerini yaptım olmadı.

Girebiliyorsan iyi.

PC'den SSD çıkartıp açmayı denedim. Mavi ekran veriyor normalde mavi ekran veriyor mu?

Son düzenleme:
Bilgisayar açılıyormu?

Mavi ekran verince alt tarafta microsoft..vb. Gibi şeyler yazması gerek
0x000 gibi kodlar mevcut o kodları buraya yazarsanız sevinirim.
https://microsof.com
Sitesinden çözme ihtimalimiz artacaktır.

Bilgisayar açılıyor mu?

Mavi ekran verince alt tarafta Microsoft. Vb. Gibi şeyler yazması gerek.
0x000 gibi kodlar mevcut o kodları buraya yazarsanız sevinirim.
https://microsof.com
Sitesinden çözme ihtimalimiz artacaktır.

Hard diski çıkarınca hata veriyor. sadece BIOS girebiliyorum SSD çıkarınca mavi ekran veriyor. ama galiba hard disk le ilgili bir şeyler var.

Hard diski çıkarınca hata veriyor. sadece BIOS girebiliyorum SSD çıkarınca mavi ekran veriyor. ama galiba hard disk le ilgili bir şeyler var.
ssd cikarttim suanda görüntü gelmiyor

ssd cikarttim suanda görüntü gelmiyor
Hard disk çıkarttım Açılıyor Sadece bios girebiliyorum

Şimdide hard disk takılı olmamasına rağmen açılmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı