Hard disk uyumluluğu nasıl anlaşılır?

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu anda telefondan forumunuza giriyorum. Bilgisayarın harddiski bozuldu. Normal 500GB bir hediye vardı içinde. Hazır elim değmişken iyisini almak istiyorum. Ben buna SSD almaya kalksam uyar mı, falan bilmiyorum. Nereden anlarım? İnternette SATA falan diyorlardı. Oradan anlaşılıyormus sanirim. Benim harddiskte de SATA yazıyordu. Artık SATA kaçtır bilmem. 3 olabilir. Bana da öğretin, nereden anlaşılır? :D

(Not: Telefondada konu açmak zormuş.)

Bilgisayarın özelliği olur marka modeli olur bu tarz bilgiler gerek. SATA Hard Disk yerine sata SSD zaten takılır ama m.2 yuvası varsa mesela m.2 SSD daha iyi olur. Yinede daha fazla bilgi verirseniz yardım etmek daha kolay olacaktır.

SATA 2 destekli bir anakartınız var. SATA SSD takabilirsiniz. Tam hızda çalışmaz ancak o halde bile hard diskten daha hızlı olur.

Bunlarda SATA yazıyor olur mu?

Nereden anladınız peki?

Nereden anladınız peki?
Bunlar olur, ikisi arasından Samsung olanı tercih edin.
Anakart modelini internet üzerinden aratarak özelliklerine ulaşabilirsiniz.
SATA 2 3Gb/s yada 300MB/s gibi ibareler görürsünüz. SATA 3 içinde 6Gb/s yada 600MB/s dir.

Bunlar olur, ikisi arasından Samsung olanı tercih edin.
Anakart modelini internet üzerinden aratarak özelliklerine ulaşabilirsiniz?
SATA 2 3Gb/s ya da 300MB/s gibi ibareler görürsünüz. SATA 3 içinde 6Gb/s ya da 600MB/s dir.

Peki neden Samsung?

500GB olması dışında.

SanDisk'in SSD Plus modellerinin kronik sorunlu olduğu belirtiliyor, onları tercih etmeyin.

Peki neden Samsung?

500GB olması dışında.
Diğer sorduğunuz modelin aksine, Samsung en iyi SSD üreticilerinden birisi ve 860 Evo çok başarılı bir model.

Geri
Yukarı