Hard diski çıkarınca bilgisayar BIOS'a atıyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Yeni bir SSD aldığım için 250 GB'lik hard diski çıkardım ama HDD olmadan bilgisayar açılışta BIOS'a atıyor. Belgelerim klasörünü ve Windows uygulamalarının kurulu olduğu dosyayı oraya taşımıştım ama geri almama rağmen aynısı oluyor. Bilgisayar açıkken diski çıkardım hiçbir sorun olmadı hatta SSD'yi taktım. SSD kurulumundan sonra diski takıp tekrar bilgisayarı açtım diski görmedi disk yönetiminden tekrar aktifleştirdim.

1614093238381.png

İçindeki dosyalar bu şekilde.

1614093261809.png

Buna ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 120 GB SSD var işletim sistemi oraya kurulu.
1614095567144.png

Eğer sadece SSD'yi kullanacaksan SSD'ye yeni işletim sistemi kurmalısın. HDD'yi devre dışı bıraktığın için direkt BIOS'a atar. Çünkü eski işletim sistemin HDD'ye kurulu.
Hayır bilgisayarda 4 disk var zaten. Bir tane yedek olarak kullandığımı çıkarıp yeni bir SSD takmaya çalışıyorum ben.

Yeni bir SSD aldığım için 250 GB'lik hard diski çıkardım ama HDD olmadan bilgisayar açılışta BIOS'a atıyor. Belgelerim klasörünü ve Windows uygulamalarının kurulu olduğu dosyayı oraya taşımıştım ama geri almama rağmen aynısı oluyor. Bilgisayar açıkken diski çıkardım hiçbir sorun olmadı hatta SSD'yi taktım. SSD kurulumundan sonra diski takıp tekrar bilgisayarı açtım diski görmedi disk yönetiminden tekrar aktifleştirdim.

Eki Görüntüle 892744

İçindeki dosyalar bu şekilde.

Eki Görüntüle 892746

Buna ne yapmam gerekiyor bilmiy

Elimde 120 GB SSD var işletim sistemi oraya kurulu.
Eki Görüntüle 892800

Hayır bilgisayarda 4 disk var zaten. Bir tane yedek olarak kullandığımı çıkarıp yeni bir SSD takmaya çalışıyorum ben.
Knk bunu taşıma işlemiyle yapamazsın. Eğer SSD kullanacaksan Windowsunu SSD'ye kurman gerekiyor.

Windowsun kurulu olduğu SSD'de gözüküyor diğeri de. Bilgisayar açıkken bahsettiğim Hard diski çıkarttım ve SSD'yi taktım hiçbir sorun olmadı ama tekrar açarken yine biosa attı.

Zaten Windowsun kurulu olduğu diskte değişim yok.
Biostan Boot ayarlarını kontrol ettin mi ? 1. Boot seçeneği olarak SSD'ni seçmeyi dene

Geri
Yukarı