Hard diski kullanırken ses çıkartıyor

pilotds

Decapat
Daha fazla  
HDD bir oyun açmazsam ses çıkarmıyor ama oyuna gireyim veya çıkayım 10 15 dakikalık bir ufak trrr sesi geliyor. Sonra gene sessiz moda geçiyor. Sebebi nedir?

HDD bir oyun açmazsam ses çıkarmıyor ama oyuna gireyim veya çıkayım 10 15 dakikalık bir ufak trrr sesi geliyor. Sonra gene sessiz moda geçiyor. Sebebi nedir?

Hani HDD'i ne zaman kullanırsanız içinde ki metal plaka dönüyor ya hocam onun sesidir. Anormal derecede bir trr sesi ise yavaştan ömrü doluyordur.

Yani trr dediğiniz ses normal HDD sesi mi yoksa normalden farklı bir ses mi?

Hocam normalde aldığım 4 HDD hep bozulmuştu bilgisayarda her parça değişti bu da 5 oluyor ama şu an bir şey yok normal bilgisayar uğultusu var ufuktan ama bir oyuna gireyim 10 - 15 dakika oyuna gireyim çıkayım belirli aralıklarla trrr sesi geliyor yani ufak bir küçük iğnenin 10 saniye demire sürtünme sesi gibi anlatamadım tam ama neyse.

Yani trr dediğiniz ses normal HDD sesi mi yoksa normalden farklı bir ses mi?

Burdada bir şey gözükmüyor çok tuhaf çünkü bu ses çıktıktan 1 - 2 hafta sonra HDD bozuluyorda ama oda daha yeni.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-01 191940.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-01 191940.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 7
Hocam normalde aldığım 4 HDD hep bozulmuştu bilgisayarda her parça değişti bu da 5 oluyor ama şu an bir şey yok normal bilgisayar uğultusu var ufuktan ama bir oyuna gireyim 10 - 15 dakika oyuna gireyim çıkayım belirli aralıklarla trrr sesi geliyor yani ufak bir küçük iğnenin 10 saniye demire sürtünme sesi gibi anlatamadım tam ama neyse.

Burdada bir şey gözükmüyor çok tuhaf çünkü bu ses çıktıktan 1 - 2 hafta sonra HDD bozuluyorda ama oda daha yeni.
Ne zaman aldınız HDD'i belki yavaştan ömrü sona eriyordur?

Ne zaman aldınız HDD'i belki yavaştan ömrü sona eriyordur?

Hocam alalı 5 ay oldu eski konularımda bile açtım her şey değişti 3 gün önce Power'ı değiştirdim gene aynı acaba WD blue 2TB 7200RPM diskimi sesli çalışıyor yoksa ben çok sesi kafaya taktığım için mi duyuyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı