Hard diski kurtardım!

SütaşAyran

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 6700 16 GB DDR3 RAM RX 6600 XT 240 GB SSD 1 TB HDD
Evet arkadaşlar an itibarıyla 80 GB bir hard Drive kurtardım. Peki nasıl yaptım? İşte detaylar;

Malzemeler;

1 adet silgi.
1 adet torx tornavida.
1 adet bozuk HDD.
Minik bir fan.
Cımbız.

İşlemler;

Torx tornavida yardımıyla tüm vidaları çıkarıyoruz metal kısımdaki ve fanı HDD yanına gelecek şekilde tutuyoruz ve metal kısımı çıkarıyoruz. Ve bendeki arıza kafa diske takılı kalmıştı. Ve ardından tornavidayı HDD diskinin ortasındaki vida yerine getiriyoruz ve ters tarafa döndürürken bir yandan kafayı geri çekiyoruz. Sonra geri kapatıyor ve vidaları sıkıyoruz. Ve kartı çıkarıp |||||| şeklindeki arayüzü silgi ile silip kapıyoruz. Ve diskimizi PC'ye takıp açınca mutlu son! Ben böyle 80 GB bir diski kurtardım. 500 ile de fırsat bulunca uğraşacağım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar an itibarıyla 80 GB bir hard Drive kurtardım. Peki nasıl yaptım? İşte detaylar;

Malzemeler;

1 adet silgi.
1 adet torx tornavida.
1 adet bozuk HDD.
Minik bir fan.
Cımbız.

İşlemler;

Torx tornavida yardımıyla tüm vidaları çıkarıyoruz metal kısımdaki ve fanı HDD yanına gelecek şekilde tutuyoruz ve metal kısımı çıkarıyoruz. Ve bendeki arıza kafa diske takılı kalmıştı. Ve ardından tornavidayı HDD diskinin ortasındaki vida yerine getiriyoruz ve ters tarafa döndürürken bir yandan kafayı geri çekiyoruz. Sonra geri kapatıyor ve vidaları sıkıyoruz. Ve kartı çıkarıp |||||| şeklindeki arayüzü silgi ile silip kapıyoruz. Ve diskimizi PC'ye takıp açınca mutlu son! Ben böyle 80 GB bir diski kurtardım. 500 ile de fırsat bulunca uğraşacağım :)

Gözünüz aydın, tebrik ederim.

Malzemeler;

1 adet silgi.
1 adet torx tornavida.
1 adet bozuk HDD.
Minik bir fan.
Cımbız.

İşlemler;

Keşke kayda alsaydın yaparken, çok merak ettim :) 500 ile deneyeceğin zaman videoya çekmelisin. Başarılar.

İçini nasıl bu kadar rahat açabildiniz ve nasıl çalıştı? Bildiğim kadarıyla içini sağlıklı bir şekilde açabilmek için steril ve tozsuz bir ortam gerekiyor. Ellerinize sağlık.

Açmadan önce masayı bir güzel temizledim ve maske takarak açtım.
Keşke kayda alsaydın yaparken, çok merak ettim :) 500 ile deneyeceğin zaman videoya çekmelisin. Başarılar.

Olur çekerim :D

Geri
Yukarı