Hard Diskim Ölüyor

Hocam az önce bende merak edip aynı program ile 3 diskimin kontrolünü yaptım. Yaklaşık 8 senelik HDD'min sağlığı %100 çıktı SSD'ler 92 çıktı biri 7, diğeri 4 senelik. Bana pek inandırıcı gelmedi sonuçlar. 8 senelik HDD sağlığı nasıl %100 olabilir?

WDC is rest in peace. :(
Harddiskinizi nereye gömmeyi planlıyorsunuz?
Gömmekten çok, onu hatıra olarak saklamayı düşünüyorum. Sonuçta ilk bilgisayar deneyimimde görmek istemediğim sorunlarla karşılaştırdı. Bu da bir nevi beni bilgisayar konusunda araştırmaya sürükledi.
Hocam az önce bende merak edip aynı program ile 3 diskimin kontrolünü yaptım. Yaklaşık 8 senelik HDD'min sağlığı %100 çıktı SSD'ler 92 çıktı biri 7, diğeri 4 senelik. Bana pek inandırıcı gelmedi sonuçlar. 8 senelik HDD sağlığı nasıl %100 olabilir?
Diğer HDD ise benimkinden daha eski. Kuzenim okuldan bende ondan almıştım. Yaklaşık 9-10 yıllık HDD ama kullanım olarak benimkinin yarısı; sağlığı ise %99.

1593952499761.png

Son düzenleme:
Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hayatımın şu zamanına kadar varlığından haberdar olmadığım bir Hard Disk için ben de üzüldüm şimdi. Gidip kendiminkini öpsem iyi olacak 😃😃

En azından eşyalarla duygusal bağ kuran tek kişinin kendim olmadığını fark ettim, bilgisayarımı o kadar seviyorum ki yenisini almak yerine parçalarını değiştirmeyi düşünüyorum hatta, umarım bu acıyı hiçbirimiz tatmayız.

Madencilik derken hocam?
Bu konuda ondan bahsetmiş.

Geri
Yukarı