Hard diskin gecikmesi aniden yükseliyor

DwJanti

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda ST4000DM004
Anakart
MSİ Z390-A Pro LGA 1151 Soket
Merhaba, bundan önce "hard disk takınca PC yavaşlıyor" diye bir konu açmıştım konuda hard diskin ömrünün tükenmiş olabileceği söylendi. Bende yeni bir hard disk aldım. SATA ve güç kabloları da yeni. Anakart veya PSU ile alakalı bir sorun vardır belki diye düşünüyorum. Oyun indirirken 200 altına çok az iniyor, oynarken nadiren 20 üstüne çıkıyor ama bu da görüntünün geç gelmesine sebep oluyor.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 030616.png

Merhaba, bundan önce "hard disk takınca PC yavaşlıyor" diye bir konu açmıştım konuda hard diskin ömrünün tükenmiş olabileceği söylendi. Bende yeni bir hard disk aldım. SATA ve güç kabloları da yeni. Anakart veya PSU ile alakalı bir sorun vardır belki diye düşünüyorum. Oyun indirirken 200 altına çok az iniyor, oynarken nadiren 20 üstüne çıkıyor ama bu da görüntünün geç gelmesine sebep oluyor.

Eki Görüntüle 1869168
5400 RPM hızında bir HDD ile gayet normal bu tarz problemler yaşaman. Hele sistemde sadece HDD varsa normal. Ana disk olarak SSD kullanman şart.

O öyle anlaşılmaz hocam. Test yapın ve sonuçları paylaşın.

5400 RPM hızında bir HDD ile gayet normal bu tarz problemler yaşaman. Hele sistemde sadece HDD varsa normal. Ana disk olarak SSD kullanman şart.
Sistemde 2 ssd var. Windows ssd ye kurulu.

O öyle anlaşılmaz hocam. Test yapın ve sonuçları paylaşın.

Sonuçlar bu şekilde:

Ekran görüntüsü 2023-07-20 115347.png

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Sistemde 2 ssd var. Windows ssd ye kurulu.

Sonuçlar bu şekilde:

Eki Görüntüle 1869554
Harddiskin çok yavaş çalışıyor. Bunda 5400 RPM olması etken ama altında yatan sorun daha farklı olabilir. HD Tune programı ile Error Scan yapın. Quick Scan tikini işaretlemeyin. 3-4 saat sürebilir. Ayrıca ondan önce Health kısmının ekran görüntüsünü paylaşır mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı