USB 3.0 Hard Diskin Bilinmeyen Disk Olması

süpermiki

Hectopat
Daha fazla  
1TB USB 3.0 harddiskim PC'ye taktığımda disk yönetimde bilinmeyen disk olarak gözüküyor. Disk yönetiminde herhangi bir işlem yapamıyorum. Sizin CMD'ye yazdığınız kodları yazdığım zamanda create bölümünde hata veriyor ama PC'ye taktığım zaman ışığı yanıyor. USB kaldır bölümünde gözüküyor. Aygıt ve yazıcılar bölümünde görüyorum ama içeriğine erişemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA ile bağlayıp dediğim işlemi uygulayın. Kutusuna takmadan kullanın. USB bağlantısı bozulmuş anlaşılan. Dediğimi yapıp sonra kutuya takıp disk yönetiminden kontrol edin gözükmüyorsa SATA ile kullanmaya devam edin veya USB kablo değiştirip denersiniz.

SATA ile bağlayıp dediğim işlemi uygulayın. Kutusuna takmadan kullanın. USB bağlantısı bozulmuş anlaşılan. Dediğimi yapıp sonra kutuya takıp disk yönetiminden kontrol edin gözükmüyorsa sata ile kullanmaya devam edin veya USB kablo değiştirip denersiniz.

USB bağlantısı bozulmuş olsa aygıt ve yazıcılar bölümünde görmem. Mac PC'ye taktığım zaman görüyorum ama herhangi bir resetleme ve biçimlendirmeye izin vermiyor.

Kendiniz çözüm üretecekseniz konuya yazmayın. Cevabı orada gerisi senin işin.

Murat bey beni yanliş anladiniz herhalde. Kusura bakmayin. Sizin benden bu konu hakkinda daha bilgili olduğunuzu düşündüğüm için buraya yazdim. Ayrica bildiğimden dolayi değil sadece sizin bana yardimci olurken direk problemin ne olduğu konusunda yazdim. Bir nevi karşilikli bilgi alişverişi. Doktor hasta ilişkisi :)

Yanlış anlaşılan birşey yok.
Usb bağlantısı bozulmuş olsa aygıt ve yazıcılar bölümünde görmem.
Burada kesin konuşuyorsunuz. Kesin bilgi ise neden görmediğini yazmanız lazım o zaman, ama sonuç yok.
Diğer cümlen de aynı şekilde. Yukarıda söylediğinden bile ceza alman gerekir çünkü yanlış bilgi. Artık orasına modlar karar verir. Son yazdığın zaten Türkçe katliamı ondan kesin ceza alacaksınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı