Hard Diskte 110 GB Kayıp Var

livaneli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim C sürücüsü toplam 292 GB Windows'a göre Dolu Kısım:168 gb Boş Kısım:124 gb
Fakat böyle bir doluluk benim için imkansız ve dikkatimi çekti.Hemen ayarlardan gizli dosya ve klasörleri göster dedim.Daha sonra Bilgisayarıma ordanda yerel disk C'nin içerisine girdim.Oradaki ana klasörlerin hepsine sağ tıklayıp özellikler diyerek tek tek kapladıklarına alana baktım ve aşağıda belirtiyorum.

Klasörler Boyut
AMD 218 MB
ATI 255 MB
Intel 448 KB
Kullanıcılar 7,80 GB
MSI 14,2 MB
MSILU 10,6 MB
MSO Cache 470 MB
Program Dosyaları x86 14,9 GB
Program Files 1,14 GB
Program Data 776 MB
Windows 25,1 GB

Bu verileri topladığımızda 50,68 GB yapıyor.İyide bu windows neden dolu kısımı 168 GB olarak gösteriyor anlamak mümkün değil.Bu arada Windows 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum.Gizli dosya ve klasörleri açtım bütün klasörler bunlar arkadaşlar.Bunlardan başka bişey yok içeride.Ben birkaç bişey yaptım ama değişen bişey olmadı disk birleştirme yaptım,CCleaner ile temizleme yaptım,HDD Tune ile hata ayıklama yaptım oda bişey bulamadı.Bunların dışında ne önerirsiniz ne yapmam lazım.Yardımlarınızı bekliyorum.

İşte o gizlenen dosya nerede yerel disk c nin içinde sadece bunlar var.Gizli dosya ve klasörlerde dahil.Aynı zamanda ve format atar atmaz yedeklemeyi kapatırım.Yedeklemede yok.Recovery zaten yok masaüstü toplama bilgisayar bu.

Yanlış bilmiyorsam bu recovery dosyaları sadece Bilgisayarı başlatırken f11 tusuna basıp onarma ekranında görmemizi sağlıyordu, öyle değil ise bir fikrim yok.

Ya hocam zaten bu bilgisayarda recovery yok. Hard disk piyasadan sıfır alınmış OEM bir ürün. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet komutuna tıklayın. Daha sonra açılan ekranda disk yönetimine tıklayın. Burada gizlenmiş veya harf ataması yapılmamış bölümleri görebilirsiniz. Recovery bölümleri zarara uğramamaları için gizli tutulur. Tavsiyem bölüme müdahale etmemenizdir.

Üstat dediğin yere girdim maalesef harf ataması yapılmayan bir bölüm yok. Beni yanlış anlıyorsunuz, ben bilgisayarımdan toplam 110 gb yer nerede demiyorum. C sürücüm neden fazla doluluk gösteriyor diyorum.

Benim başıma bir keresinde gelmişti. Acaba geri dönüşüm kutusunda silmediğiniz dosyalar olabilir mi?

Arkadaşlar bu mesajı burada paylaştıktan 2 gün sonra bilgisayarı ilk açışımda maalesef çok kötü bir tabloyla karşılaştım. Maalesef sistem çökmüştü. Windows açılmıyordu. Hemen format atmak zorunda kaldım. Şu an sorun hala devam ediyor. Hiçbir şey yüklememeye rağmen Windows'un kurulu olduğu C sürücüsünden yaklaşık 3-5 gb yer kayboluyor. Sanki birisi bilgisayara bir şey yüklüyor. :) İlk defa böyle saçma bir şey başıma geliyor. Format attım daha ne yapmam lazım?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı