Çözüldü Hard diskte işlem yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cluster

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar buralarda yeniyim konuya başlamak gerekirse bana geçen gün bir akrabam 2 TB hard disk hediye geldi. SATA kablosunu falan taktım açtım. Ayarladım, gözüktü. Bu PC bölümünde gözüktü. Neyse oyun yükleyecektim ama hiçbir şey yüklenmedi. Disk yazma hatası veriyordu ve başka metin klasör vb. atılmıyorda ara sıra çalışıyor ama bu sefer yer yok diyor. Sonra biraz araştırayım dedim, hiçbir sonuç yok. BIOS'dan ayar falan yapmadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. (Bir de Epic Games'den oyun yüklenmiyor hard diske)

Çözüm
Bilgisayarcı zaten disk çöp olmuş değiştirin, diyecektir. Bence götürmenize gerek yok. Formatı atın olmadı emekli edersiniz diski.
HDD Low Level format tool ile atabilirsiniz.
Üstte paylaşmıştınız az önce gördüm. Diskte bozuk sektörler var bunlar kullanıma kapatılmış ama disk yazma hatalarının neden olduğunu bilmiyorum. Diske Low Level format atmayı deneyeilirsiniz.
tamam denemeye çalışıcam yardımınız için teşekkürler
sıkıntının hard disk ile olduğunu anladım yarın yada başka bir gün güvenli bir pc tamircisine götürüp baktırıcam bana bu konuda yardım ettiğiniz için teşekkür ederim

Bilgisayarcı zaten disk çöp olmuş değiştirin, diyecektir. Bence götürmenize gerek yok. Formatı atın olmadı emekli edersiniz diski.
HDD Low Level format tool ile atabilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı