Hard diskteki programları SSD'ye aktarma

Furkandes

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şimdi ben SSD aldım. Market işletmesinde kullandığımız laptop için aldım bunu. İçinde barkod programı bulunmakta. Ben şimdi SSD'ye HDD'yi klonlasam her şey direkt geçer mi içine?

Geçer ama işletim sistemi+bölümler felan da geçer. Disk bölümlendirme biçimi iki disktede aynı olmalıdır. Harici diskin NTFS+MBR ise klonlayacağın hedef diskte aynı olmalıdır. Yada EXT4+GPT kullanıyorsan yine öyle olmak zorundadır. Ne yazık ki Win+X tuşlarıyla açılan disk yönetiminde bu özellik yok. Disk Yönetimi’ ni geliştireceklerine dair haberler duysam da, ne doğru bilemem.

Peki bu nfts MBR falan yazdınız ya nasıl anlayabilirim ben ne olduğunu ? Bende c diski var ve 90 GB falan d var bir de onda da 3 GB bir şey var o önemli değil onu flasha da alabilirim

Windows+X tuşuna basıp disk yönetimini bulun. Disk yönetimine gidin diskinize (genelde disk 0 dur) sağ tıklayın ve özelliklere basın. Oradan birimler sekmesini bulun ve basın, eğer Türkçe kullanıyorsanız orada Ana Önyükleme Kaydı (MBR) yazacaktır. NTFS mi onu öğrenmek için bu bilgisayar yazın ve gidin. Disk’inizin altında NTFS yazacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı