Hard diskten gelen zorlanma sesinin zararı var mıdır?

Agah gibi

Hectopat
Arkadaşlar sistem SSD'ye oyunlar ise HDD'ye kurulu. HDD çok eski. Takribi 12-13 yıllık. Oyun açılırken ( bu hangi oyun olursa olsun ) bir zorlanma sesi geliyor. 5-10 saniye sürüyor ve bitiyor. Bir zararı var mıdır?

Şu anlık program ile tarama yapıyorum şimdilik bad sector bulmadı. Bu bir sorun oluşturur mu?

Badsector çıkmaması iyi bir şey :)

Kasa elimizde patlamasın :D daha toplayalı 1 hafta oluyor. ( diskim var diye yeni disk almadım.)

Disk yüzünden kasa patlamaz. Ama tavsiyem yeni disk alıp önemli bilgileri oraya yollamanız. Bu arada hayırlı olsun :)

Şu anlık program ile tarama yapıyorum şimdilik bad sector bulmadı. Bu bir sorun oluşturur mu?
Kasa elimizde patlamasın :D Daha toplayalı 1 hafta oluyor. ( Diskim var diye yeni disk almadım.)
Yok hocam. Fazla korkmayın. HDD'ler genelde uzun ömürlüdür. Fakat sizdeki de epeydir hizmet vermiş duruyor.

Teşekkür ederim. Doğru diyorsunuz fakat böyle bir sistemi zar zor topladım diyebilirim. Kasa eski fark etmişsinizdir :D
İnşallah daha iyilerini toplarsınız. Benim HDD'de Hakkı Rahmetine kavuşuyor. Ara sıra "dıt" diye donuyor. Bak bunu yazarken yine dedi anlık dondu :D Benimkinin de bir ayağı çukurda. Benim sistemin de sizin sistemden fazla bir farkı yok. :)

İnşallah daha iyilerini toplarsınız. Benim HDD'de Hakkı Rahmetine kavuşuyor. Ara sıra "dıt" diye donuyor. Bak bunu yazarken yine dedi anlık dondu :D Benimkinin de bir ayağı çukurda. Benim sistemin de sizin sistemden fazla bir farkı yok. :)
Yapacak bir şey yok hocam. İleriye dönük bir sistem topladığım için mutluyum. En azından ekonomi düzelirse kasaya bi rtx 2080 gider (!) :D
@Yener K. @377660 Hocam görüntüler böyle.

Dosya Ekleri

• bad sector 1.JPG
    bad sector 1.JPG
    90,5 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    63,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
HD Tune sonuçları iyi. Sağlık da iyi çıkarsa daha güzel olur.

Geri
Yukarı