Hard diskten ses geliyor

Mevlüt Daş

Hectopat
Bilgisayar kapattıgım zaman hard diskten bip diye ses geliyor sizce arızalı mı? HDD Tune'den test yaptım sorun gözükmüyor HDD sential de performans 100 sağlık 100 alalı 1 hafta olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız kapandıktan sonra hard diskten gelen bir ses normal değildir. Ancak bu ses, sadece kapatma sırasında mı yoksa çalışırken de mi duyuluyor?

Bahsettiğiniz ses tam olarak bir bip sesi değil ama benzer bir ses sanırım. Bu ses ya bilgisayarı güç tuşuna basarak kapattığınızda, bilgisayar kapandığında psu'nun gücü aniden kesmesi veya elektrik kesintisi sırasında geliyor olabilir.

Bilgisayar kapattıgım zaman hard diskten bip diye ses geliyor sizce arızalı mı? HDD Tune'den test yaptım sorun gözükmüyor HDD sential de performans 100 sağlık 100 alalı 1 hafta olmadı.

Hard diski çıkarın öyle kapatıp açın bilgisayarı sesin kaynağı o mu öğrenin eğer oysa bozulmuştur 240 480GB SSD alman daha iyi olacak essekten inip ata binmek gibi hissedeceksin.

Sanırım güç kesilmesi sırasında oluşan sesi anlatıyorsun. Ben harici diskte bazen yaşıyordum. Sen bu problemle harici diskte mi karşılaştın?

Bende kullanım sırasında gelen bir bip sesi var rastgele zamanlarda geliyor ama ben o harddiski tarattığımda gördüm ki birden çok bad sector var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı