Hard diskten ses geliyor

Aynı sorunu yaşadım zamanında SSD'ye geçtim düzeldi. Bip sesi nasıl 1 uzun 2 kısa falan mı?
Yenilenmiş mi aldınız?
Takılma vb oluyor mu?

Bende ki sorun MC Valorant gibi oyunlarda HDD takılıyor tık tık tık diye sesler geliyor. Mesela uyku modundan çıkarırken en az 10 sn tık tık tık sesini duyuyorum ardından PC BSoD veriyor.(ama minidump dosyasıda oluşturulmuyor.)

Hard diski çıkarın öyle kapatıp açın bilgisayarı sesin kaynağı o mu öğrenin eğer oysa bozulmuştur 240 480GB SSD alman daha iyi olacak essekten inip ata binmek gibi hissedeceksin.
Denedim ses gidiyo hddyi sokunce

Bende ki sorun MC Valorant gibi oyunlarda HDD takılıyor tık tık tık diye sesler geliyor. Mesela uyku modundan çıkarırken en az 10 sn tık tık tık sesini duyuyorum ardından PC BSoD veriyor.(ama minidump dosyasıda oluşturulmuyor.)
O kada sesi normal o

Aynı sorunu yaşadım zamanında SSD'ye geçtim düzeldi. Bip sesi nasıl 1 uzun 2 kısa falan mı?
Yenilenmiş mi aldınız?
Takılma vb oluyor mu?
Takılma falan olmuyor içindeki oyunlarımıda sorunsuz acıyor ilk pcyi açarken bip diye ses geliyor icinden

Bilgisayarınız kapandıktan sonra hard diskten gelen bir ses normal değildir. Ancak bu ses, sadece kapatma sırasında mı yoksa çalışırken de mi duyuluyor?
reis kapatırken çamaşır makinesi gibi yavaşlama sesi geliyor nasıl desem 25dp falan terazi sesi gibi bişey geliyor sonra kapanıyor açarken birden hızlanan motor sesi sonra bip sesi içinde valo bannerlord vb oyunlarım var oynarken ne kama ne drop hiçbişey yok sadece ses dikkatimi çekti
okuma yazma degerler 210 205 çivari harddisk ise bu

Reis kapatırken çamaşır makinesi gibi yavaşlama sesi geliyor nasıl desem 25DP falan terazi sesi gibi bir şey geliyor sonra kapanıyor açarken birden hızlanan motor sesi sonra bip sesi içinde Valorant Bannerlord vb oyunlarım var oynarken ne kama ne drop hiçbir şey yok sadece ses dikkatimi çekti.
Okuma yazma degerler 210 205 çivari hard disk ise bu.

Harddiskinizde mekanik sıkıntılar olabilir onun dışında bir sorun yok gibi gözüküyor.

PC'nin hard disk okuma yazma değerleri normal görünüyor. Fanları temizleyerek de gürültü sesini azaltabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı