Hard reset format atıldıktan sonra sistemde zararlı yazılım kalır mı?

Her şeye bu kadar olmasa da mutlaka şüpheyle yaklaşmak gerek hocam, normal. Yedek olayını tamamen açmayı deneyeceğim biraz benim hatam bazı yerleri karıştırdım. Muhtemelen telefoncu arkadaş hem Smart Switch, hem data restore tool, hem de huaweiappgallery kullanarak yedek aldı. Ama bu yedekleri geri yüklemek için bu uygulamayı telefona hard reset attıktan sonra Play Store üzerinden geri indirmesi lazımdı. Bu sebeple yeni bir Google hesabı açtı ve artık Google hesapları SMS onayını mutlaka istediği için bunu da yaptı. Endişelenecek bir durum yok.

Hocam eğitim ile alakası yok açıkçası henüz lise 2 öğrencisiyim ve edindiğim bilgiler araştırmalarım ve deneyimlerime dayanıyor. Bu saate kadar forumda olmamın sebebi de yakın zamanda hayatımdan birçok şeyi çıkarttığım için fazlasıyla boş zamanım olması. Size elbet yine yardımcı olurdum fakat arada işler olunca mecbur yarıda kalır, uzardı konu.

İçiniz rahat edecekse tabii ki konuşun hocam. Kendinize dikkat edin bunlar da sağlığınızı çok etkileyebilir. Ve geri dönüş aldığınız zaman kafanızda bir soru oluşursa yine gelip yazabilirsiniz saat fark etmez müsait olduğum ilk an dönerim.

Tabii ki hocam, siz etiketleyin ben ilk fırsatta dönüş yaparım. Tekrardan iyi geceler dilerim.

Merhaba hocam yine ben rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama henüz konuşma fırsatı bulamadım dediğim gibi kardeşimin bir tanıdığı söylemeye bile mahcup bir durumdayım açıkçası görüşmeyeceğim neredeyse 1 hafta geçti sizce gitmeli miyim adam hatırlar mı onu bile bilmiyorum ancak yeni bir durum gelişti hani siz yedekleme demiştiniz ya ben telefona yine hard reset attıktan sonra biraz inceledim. Samsung'un gömülü uygulaması Mobile service Manager bana otomatik uygulamalar önerdi bilin bakalım bunlar hangi uygulamalar bilgisayarcıdan geldikten sonra cihazımda bulduğum uygumalar tabii ki uygulama uygulamaları öneriyor eğer seçilirse hepsi otomatik geliyormuş yalnız Vodafone brain test gibi uygulamalar ekranda otomatik seçiliydi hocam tahmin ettiğim gibi yanlış yedekleme değil adam doğru yedekleme yapmış ama gelen uygulamalar Samsung Mobile services Manager ile gelmiş adam da seçeneklerden kaldırmadığı için otomatik yüklenmiş diğer arkadaşların dediği gibi sanirim Samsung Mobile services Manager tarafından otomatik gelen bir reklam yani Samsung firması para ödüyor gibi bir durum mu var yoksa daha önce cihazın içine zararlı yazılım virüs sizdigi için mi bu uygulamayı önerdi bu konuda endişeliyim ha birde hocam otomatik yüklenen daha öncede cihazimda olan uygulamaların üstüne çarpıya bastım hiçbiri yüklenmedi iyi ki hard reset atarken izinlerde karşıma çıktı da olayi anlayabildim şimdi arkadaşların neden karışık cevaplar verdiğini anladım onlarda sebebini tam bilmiyordu ki ekran görüntüsünü bıraksam anlayacaksınız aslında Mobile services Manager neden uygulama önerip bunu yüklüyor ki zararlı yazılımla mi yoksa otomatik Samsung'la mi ilgisi var görsele baktığınızda anlarsınız zaten anlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230804_151430_Mobile Services Manager.jpg
    Screenshot_20230804_151430_Mobile Services Manager.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20230804_151417_Mobile Services Manager.jpg
    Screenshot_20230804_151417_Mobile Services Manager.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba hocam yine ben rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama henüz konuşma fırsatı bulamadım dediğim gibi kardeşimin bir tanıdığı söylemeye bile mahcup bir durumdayım açıkçası görüşmeyeceğim neredeyse 1 hafta geçti sizce gitmeli miyim adam hatırlar mı onu bile bilmiyorum ancak yeni bir durum gelişti hani siz yedekleme demiştiniz ya ben telefona yine hard reset attıktan sonra biraz inceledim. Samsung'un gömülü uygulaması Mobile service Manager bana otomatik uygulamalar önerdi bilin bakalım bunlar hangi uygulamalar bilgisayarcıdan geldikten sonra cihazımda bulduğum uygumalar tabii ki uygulama uygulamaları öneriyor eğer seçilirse hepsi otomatik geliyormuş yalnız Vodafone brain test gibi uygulamalar ekranda otomatik seçiliydi hocam tahmin ettiğim gibi yanlış yedekleme değil adam doğru yedekleme yapmış ama gelen uygulamalar Samsung Mobile services Manager ile gelmiş adam da seçeneklerden kaldırmadığı için otomatik yüklenmiş diğer arkadaşların dediği gibi sanirim Samsung Mobile services Manager tarafından otomatik gelen bir reklam yani Samsung firması para ödüyor gibi bir durum mu var yoksa daha önce cihazın içine zararlı yazılım virüs sizdigi için mi bu uygulamayı önerdi bu konuda endişeliyim ha bir de hocam otomatik yüklenen daha önce de cihazimda olan uygulamaların üstüne çarpıya bastım hiçbiri yüklenmedi iyi ki hard reset atarken izinlerde karşıma çıktı da olayi anlayabildim şimdi arkadaşların neden karışık cevaplar verdiğini anladım onlarda sebebini tam bilmiyordu ki ekran görüntüsünü bıraksam anlayacaksınız aslında Mobile services Manager neden uygulama önerip bunu yüklüyor ki zararlı yazılımla mi yoksa otomatik Samsung'la mi ilgisi var görsele baktığınızda anlarsınız zaten anlatırsanız sevinirim.

Hocam merak etmeyin zararlı bir yazılım olamaz Samsung uygulamalarının arasında. Samsung ile alakalı, zarar verme ihtimali bulunmuyor.

Hocam merak etmeyin zararlı bir yazılım olamaz Samsung uygulamalarının arasında. Samsung ile alakalı, zarar verme ihtimali bulunmuyor.
Hocam görselde bıraktığım ne oluyor neden bu uygulamalar öneriliyor peki? Israrla öneriliyor ve bu görseldeki 3 uygulama otomatik seçili ben kaldırmadığım sürece bu uygulamaları önermeye sürekli devam ediyor işte ben de bu yüzden yazılımı bozdu mu diye sordum sürekli bu uygulamalar karşı çıkıyor ki zaten bilgisayarcıdan sonra gelen uygulamalar buydu yani samsung manage services yazılımda virüs olduğu için mi öneriyor bunları bana yoksa sistemin reklamı falan mı sorduğum bu hocam ek bir şey yapmama gerek var mı zaten hard reset attıktan sonra bu uygulama önerisi sürekli çıkıyor geçersem yine birkaç saat sonra çıkıyor ve hocam artı olarak gördüğünüzde şunu da cevaplarsanız çok sevinirim One IU uygulamalar optimize ediliyor nedir ve telefona hard reset atarken samsung yazısından sonra resetleme ekranında One IU yazısı çıkıp yazısız o sarı üçgeni gösteriyor stock romluk bir durum yoktur değil mi sanırım herkeste oluyor ama sormak istedim internetten hard reset atan insanlarda da çıkıyor ama farklı şekilde videonun tamamını izleseniz anlarsınız aslında onu da bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videoda android işaretinde çıkıyor hocam bende One IU yazısıyla çıkıyor.

Hani siz demiştiniz ya eğer bu işaret ve yazı varsa bozulmuştur o zaman Stock rom işlemi yapılmalı demiştiniz hocam

Yani eğer bozulduysa forumda konu açıp bu konuda yardım isteyecektim hocam ve daha önce servise yollayın bir şey olursa demiştiniz ondan öncede servisin ciddiye alacağını düşünmüyorum demiştiniz sonuçta samsung servisi garantisi varsa bozulan bir şey varsa yardımcı olmalılar siz zaten anlarsınız bozulan bir şey varsada servise yollasam da ilgilenirler ancak şu an servislik bir durum yok samsung mobile services managerin önerisini atlayıp oturumumla devam edebilirim değil mi? Müsait olduğunuzda toplu bir incelerseniz ve yanıtlarsanız çok memnun olurum tüm yardımlarınız için de tekrardan teşekkürler.

Hocam görselde bıraktığım ne oluyor neden bu uygulamalar öneriliyor peki? Israrla öneriliyor ve bu görseldeki 3 uygulama otomatik seçili ben kaldırmadığım sürece bu uygulamaları önermeye sürekli devam ediyor işte ben de bu yüzden yazılımı bozdu mu diye sordum sürekli bu uygulamalar karşı çıkıyor ki zaten bilgisayarcıdan sonra gelen uygulamalar buydu yani Samsung manage services yazılımda virüs olduğu için mi öneriyor bunları bana yoksa sistemin reklamı falan mı sorduğum bu hocam ek bir şey yapmama gerek var mı zaten hard reset attıktan sonra bu uygulama önerisi sürekli çıkıyor geçersem yine birkaç saat sonra çıkıyor ve hocam artı olarak gördüğünüzde şunu da cevaplarsanız çok sevinirim One IU uygulamalar optimize ediliyor nedir ve telefona hard reset atarken Samsung yazısından sonra resetleme ekranında One IU yazısı çıkıp yazısız o sarı üçgeni gösteriyor stock ROM'luk bir durum yoktur değil mi sanırım herkeste oluyor ama sormak istedim internetten hard reset atan insanlarda da çıkıyor ama farklı şekilde videonun tamamını izleseniz anlarsınız aslında onu da bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mesela bu videoda Android işaretinde çıkıyor hocam bende One IU yazısıyla çıkıyor.

Hani siz demiştiniz ya eğer bu işaret ve yazı varsa bozulmuştur o zaman Stock ROM işlemi yapılmalı demiştiniz hocam

Yani eğer bozulduysa forumda konu açıp bu konuda yardım isteyecektim hocam ve daha önce servise yollayın bir şey olursa demiştiniz ondan önce de servisin ciddiye alacağını düşünmüyorum demiştiniz sonuçta Samsung servisi garantisi varsa bozulan bir şey varsa yardımcı olmalılar siz zaten anlarsınız bozulan bir şey varsa da servise yollasam da ilgilenirler ancak şu an servislik bir durum yok Samsung Mobile services Manager'in önerisini atlayıp oturumumla devam edebilirim değil mi? Müsait olduğunuzda toplu bir incelerseniz ve yanıtlarsanız çok memnun olurum tüm yardımlarınız için de tekrardan teşekkürler.

Hocam orada virüs olamaz merak etmeyin önerip durması Samsung'un işi. Linkini koyduğunuz videoda da öyle çıkması gayet normal. Hatta durun benim bahsettiğimin videosunu bırakayım buraya da.

İlk 1 dakikadaki gibi hocam benim bahsettiğim.

Hocam orada virüs olamaz merak etmeyin önerip durması Samsung'un işi. Linkini koyduğunuz videoda da öyle çıkması gayet normal. Hatta durun benim bahsettiğimin videosunu bırakayım buraya da.

İlk 1 dakikadaki gibi hocam benim bahsettiğim.

Tüm yardımlarınız için teşekkürler uygulamalar digital turbune sayesinde geliyormuş Mobile services Manager'i devre dışı bıraktım uygulamaları indirmeyi önermeyi bıraktı format attım düzeldi. Endişelenecek bir durum yokmuş bilgisayarcılık bir durum yok yani ah ben :d sormak istediğim bir soru var ben bugün işte çalışıyordum işte telefonu açık bir şekilde çantaya koymam gerekti kendi kafasına göre çarpma sonucu uygulamalara girip çıkıyordu Bluetooth'ya da başka bir bağlantı ayarıyla ilgili galiba General Mobile 501 modeline telefonuna sanırım bağlanmaya çalışmış aşağıda bildirim kısmında bağlanılamadı diye bildirim geldi de sanırım çarpma sonucu oldu herhangi bir şekilde cihazıma bağlanırlar diye eve gidince Wi-Fi'ya bağlanmadan format çektim bir şey olmaz değil mi? yani atmasaydım da olurdu şifrelerimi dışarıdayken değiştirip attım. Bir cihaza bağlanmadan bağlanamadı hatasıyla erişim olur mu uzaktan yanıtlarsanız sevinirim gerçekten bana çok faydalı oldunuz elimden geldiğince başınızın etini yememeye çalışacağım müsait bir zamanınızda yanıt verebilirseniz çok sevinirim benim için ciddiyet arz eden konulara sizi etikerlersem mazur görün faydalı insanlar lazım teşekkürler.

Geri
Yukarı