Hard reset format atıldıktan sonra sistemde zararlı yazılım kalır mı?

Hocam sakin olun, rahatlayın. Bu kadar takıp kafanızı yormayın kendinize zarar vermeyin. Eğer bir yerlere Google hesabınızla falan giriş yaptıysanız Google hesabınızın şifresini değiştirin, aynı zamanda cihazı bir kere sıfırlayın. Eğer var ise Galaxy hesabınızın da şifresini değiştirin. Siz evde cihazı kendiniz sıfırladığınızda içinde Candy Crush, brain test gibi oyunlar geldi mi geri? Çok şey yazıp konuyu karıştırmak istemiyorum, siz de müsaitseniz soru-cevap şeklinde gidelim lütfen hocam.

Hocam öncelikle tek bir cümleyi bir arada yazmayın nedeni yüzünden uyarı gelirse en az 1 gün yanıt veremeyeceğim bunu bildirerek başlıyorum. Google hesabımı direkt kökten çözüm sildim. Cihaza şimdiye kadar 3 kere hard reset attım. Samsung Account hesabımı sildim. Evde kendi cihazımı sıfırladığımda Candy Crush brain test gibi oyunlar gelmedi hocam benim de merak ettiğim nokta tam olarak bu işte bunlar nasıl geldi? Adamın indirdiği yazılımdan reklam olarak mı adam mı indirdi? Zararlı bir yazılım olduğu için mi bir kullanıcın dediği üzere oynanmış ROM rootlu yazılım olduğu için mi geldi en az 1-2 gün durdu telefonlarla özellikle Android cihazlarla ilgili en ufak bir fikrim olmadığı için içinde adını bilmediğim SIM kart SSD falan filan alttan yapışır mı bulaşır mı sorularım bu yüzdendi yani bu konuda o yüzden açıldı bu hard resetle hepsi gitmiştir değil mi? Benim kesin yanıt almak istediğim konu bu yani sonradan bir sürpriz ile karşılaşmak istemem oturur ciddi ciddi ağlarım. Bu zararlı bir yazılım ise telefonun tüm yazılımına disklere kartlara SSD dahil yayılmış mıdır Wi-Fi modem dahil yayıldıysa hard resetle kökten gitmiş midir ve bilgisayarcı adamla bu konuyu görüşmem şart mıdır ne yaptığını kesin olarak bilmediğim için bu arada bir sorum daha var data restore tool herkeste var hocam doğru ama herkes güncelleyip kullanmıyor bu adam bunu da yaptıysa zararı burada doğar mı merak ettiğim konu bu aslında bir de adam data restore tool aramasını Google'dan yapmıştı sanırsam APK falan şeklinde indirdiyse belki de bu uygulamalar bu şekilde gelmiştir hocam ne olursa olsunda kurtulmuş olayım tek derdim bu inanın adamla görüşmeden paranoyam son bulmayacak görüşmeli miyim bu arada inanın sorun değil beklerim sizi. Bu arada huaweriapgallery falanda zararlı mıdır adam temalarıma kadar değişmişti

Hocam öncelikle tek bir cümleyi bir arada yazmayın nedeni yüzünden uyarı gelirse en az 1 gün yanıt veremeyeceğim bunu bildirerek başlıyorum. Google hesabımı direkt kökten çözüm sildim. Cihaza şimdiye kadar 3 kere hard reset attım. Samsung Account hesabımı sildim. Evde kendi cihazımı sıfırladığımda Candy Crush brain test gibi oyunlar gelmedi hocam benim de merak ettiğim nokta tam olarak bu işte bunlar nasıl geldi? Adamın indirdiği yazılımdan reklam olarak mı adam mı indirdi? Zararlı bir yazılım olduğu için mi bir kullanıcın dediği üzere oynanmış ROM rootlu yazılım olduğu için mi geldi en az 1-2 gün durdu telefonlarla özellikle Android cihazlarla ilgili en ufak bir fikrim olmadığı için içinde adını bilmediğim SIM kart SSD falan filan alttan yapışır mı bulaşır mı sorularım bu yüzdendi yani bu konuda o yüzden açıldı bu hard resetle hepsi gitmiştir değil mi? Benim kesin yanıt almak istediğim konu bu yani sonradan bir sürpriz ile karşılaşmak istemem oturur ciddi ciddi ağlarım. Bu zararlı bir yazılım ise telefonun tüm yazılımına disklere kartlara SSD dahil yayılmış mıdır Wi-Fi modem dahil yayıldıysa hard resetle kökten gitmiş midir ve bilgisayarcı adamla bu konuyu görüşmem şart mıdır ne yaptığını kesin olarak bilmediğim için bu arada bir sorum daha var data restore tool herkeste var hocam doğru ama herkes güncelleyip kullanmıyor bu adam bunu da yaptıysa zararı burada doğar mı merak ettiğim konu bu aslında bir de adam data restore tool aramasını Google'dan yapmıştı sanırsam APK falan şeklinde indirdiyse belki de bu uygulamalar bu şekilde gelmiştir hocam ne olursa olsunda kurtulmuş olayım tek derdim bu inanın adamla görüşmeden paranoyam son bulmayacak görüşmeli miyim bu arada inanın sorun değil beklerim sizi. Bu arada huaweriapgallery falanda zararlı mıdır adam temalarıma kadar değişmişti

Hocam hard reset atınca oyunlar gitmişse kurtulmuşsunuzdur demektir, rahatlayabilirsiniz. Bize bulaşan virüsler genelde sadece kullanıcıdan izinler isteyip o izinlerden aldığı bilgileri çalıyorlar ve formattan sonra gidiyorlar. Eğer oynanmış ROM olsaydı telefon açılırken kırmızı yazılarla belirtirdi ve muhtemelen bunu fark ederdiniz. Öyle bir şeye rastlamadıysanız dert etmeyin, gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. O bahsettiğim kırmızı yazıları anlatabilmek adına ek kısmına dosya olarak ekliyorum. Telefon açılırken görmediyseniz bu yazıları sorun yoktur.

Dosya Ekleri

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    21,7 KB · Görüntüleme: 59
Hocam hard reset atınca oyunlar gitmişse kurtulmuşsunuzdur demektir, rahatlayabilirsiniz. Bize bulaşan virüsler genelde sadece kullanıcıdan izinler isteyip o izinlerden aldığı bilgileri çalıyorlar ve formattan sonra gidiyorlar. Eğer oynanmış ROM olsaydı telefon açılırken kırmızı yazılarla belirtirdi ve muhtemelen bunu fark ederdiniz. Öyle bir şeye rastlamadıysanız dert etmeyin, gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. O bahsettiğim kırmızı yazıları anlatabilmek adına ek kısmına dosya olarak ekliyorum. Telefon açılırken görmediyseniz bu yazıları sorun yoktur.

Hard reset attığımda her şey gitti hocam yani gördüğüm kadarıyla. Hocam bir de Samsung internet tarayıcımdan veri gizlilik sözleşmesi ile ilgili bir yazı okunmuştu sanırsam sizce neden okudu bunu? Kullanıcıdan izinler istiyor derken biraz daha açar mısınız bunu zaten birçok uygulama hep istemiyor mu? ROM'dan kasıt yazılım değil mi? Ve evet öyle bir şeye büyük ihtimalle rastlamadım görmedim eğer gördüysem ve hatırlamıyorsam yine endişelenecek bir durum var mıdır ve hocam en önemlisi sanırım siz de bende bu uygulamaların reklam mı olduğu zararlı mı olduğu hangi yazılımla geldiğini bilmiyoruz data restore tool ile gelmiş olma ihtimali var mıdır ve adamın ne kurduğu şaibeli olduğu için sanırım bu konuda kesim çözüm kendisiyle görüşmektir değil mi? Peki telefon telefoncudan geldiği süre boyunca aynı şekilde durdu herhangi bir şekilde Wi-Fi modem hackleme oradaki cihazları görme gibi bir durum olamaz değil mi çünkü tek başına bunların mümkün olduğunu sanırım bir önceki yazınızda söylemiştiniz hocam zaten çoktan Wi-Fi'me bağlanıp telefonu kullanmaya başladım ancak bir sorun var telefonumu tekrardan formatlamadan önce hani açma kapama düğmesine basıyoruz ya yazının içindeki boşluğun rengi değişti telefonu açtığımda dokunmadan mavi bir ekran geldi ayarları görmek istiyorsanız saate tıklayın diye bunlar da virüs belirtisi değildir değil mi hocam diyelim üstte dediğiniz gibi bir durum var o zaman endişelenmek ne yapmak gerekir format çözüm müdür hocam bu adam data restore toolu kullanırken aktarma yapmak için kendi cihazını kullandıysa oradan gelmiş olabilir mi bu oyunlar yani sizde kesin bir yanıt veremiyorsunuz ne ile gelmiş olabilir sizin fikrinizce data restore tool ile birlikte gelmiş olamaz değil mi görüşünüzü almak için soruyorum artı olarak format bu tarz durumlarda çözümdür ve ne olduğunu kesin bir şekilde bilmem için adamla artık görüşmem şart değil mi kendi akıl sağlığım için en azından gerçekten buna da yanıt verirseniz çok müteşekkir olurum. Hayatıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum ve siz stock romu neden önermiştiniz tam olarak ekteki durum için mi? onu da açıklarsanız sevinirim. Ha birde yazmayı eklemişim ben hard reset atıp google hesabıma giriş yapıp uygulamaları kurduktan sonra samsung ile ilgili olan örnek samsung tarayıcım notlarım falan uygulama olarak yüklenmedi bu da izin vermediğim için değil mi? Bu arada size adamın web etkinliğimde aradığı şeyleri bırakacağım zararlı mı değil mi söylerseniz sevinirim.

com.samsung.android.app.omcagent
com.osp.app.signin
com.sec.android.app.SecSetupWizard
com.google.android.secsetupwizard
com.google.dtisamsung
com.sec.android.daemonapp
data restore tool
smart switch mobile
com.samsung.android.mtp
smart switch mobile
com.samsung.android.dialer
samsung experience ana ekranı
cihaz bağlandı
com.google.android.packageinstaller
com.android.settings.intelligence
samsung ınternet browser
com.samsung.android.themestore
com.samsung.android.app.dressroom
com.samsung.android.app.dressroom
com.samsung..android.dialer
samsung experience ana ekranı
samsung my files
permissions controller
O kadar paranoyak oldum ki yeni bir telefon yeni biri wifi yeni bir cihazla bile devam etmeyi düşündüm hocam hayatıma devam etmek istiyorum buna gerek yok değil mi ama kesin bir şey var ne olduğunu bilmem için adamla görüşmem şart değil mi hem durum açısından hem akıl sağlığım buna da yanıt verirseniz mutluluk duyarım.

Son düzenleme:
Hard reset attığımda her şey gitti hocam yani gördüğüm kadarıyla. Hocam bir de Samsung internet tarayıcımdan veri gizlilik sözleşmesi ile ilgili bir yazı okunmuştu sanırsam sizce neden okudu bunu? Kullanıcıdan izinler istiyor derken biraz daha açar mısınız bunu zaten birçok uygulama hep istemiyor mu? ROM'dan kasıt yazılım değil mi? Ve evet öyle bir şeye büyük ihtimalle rastlamadım görmedim eğer gördüysem ve hatırlamıyorsam yine endişelenecek bir durum var mıdır ve hocam en önemlisi sanırım siz de bende bu uygulamaların reklam mı olduğu zararlı mı olduğu hangi yazılımla geldiğini bilmiyoruz data restore tool ile gelmiş olma ihtimali var mıdır ve adamın ne kurduğu şaibeli olduğu için sanırım bu konuda kesim çözüm kendisiyle görüşmektir değil mi? Peki telefon telefoncudan geldiği süre boyunca aynı şekilde durdu herhangi bir şekilde Wi-Fi modem hackleme oradaki cihazları görme gibi bir durum olamaz değil mi çünkü tek başına bunların mümkün olduğunu sanırım bir önceki yazınızda söylemiştiniz hocam zaten çoktan Wi-Fi'me bağlanıp telefonu kullanmaya başladım ancak bir sorun var telefonumu tekrardan formatlamadan önce hani açma kapama düğmesine basıyoruz ya yazının içindeki boşluğun rengi değişti telefonu açtığımda dokunmadan mavi bir ekran geldi ayarları görmek istiyorsanız saate tıklayın diye bunlar da virüs belirtisi değildir değil mi hocam diyelim üstte dediğiniz gibi bir durum var o zaman endişelenmek ne yapmak gerekir format çözüm müdür hocam bu adam data restore toolu kullanırken aktarma yapmak için kendi cihazını kullandıysa oradan gelmiş olabilir mi bu oyunlar yani sizde kesin bir yanıt veremiyorsunuz ne ile gelmiş olabilir sizin fikrinizce data restore tool ile birlikte gelmiş olamaz değil mi görüşünüzü almak için soruyorum artı olarak format bu tarz durumlarda çözümdür ve ne olduğunu kesin bir şekilde bilmem için adamla artık görüşmem şart değil mi kendi akıl sağlığım için en azından gerçekten buna da yanıt verirseniz çok müteşekkir olurum. Hayatıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum ve siz stock ROM'u neden önermiştiniz tam olarak ekteki durum için mi? Onu da açıklarsanız sevinirim. Ha bir de yazmayı eklemişim ben hard reset atıp Google hesabıma giriş yapıp uygulamaları kurduktan sonra Samsung ile ilgili olan örnek Samsung tarayıcım notlarım falan uygulama olarak yüklenmedi bu da izin vermediğim için değil mi? Bu arada size adamın web etkinliğimde aradığı şeyleri bırakacağım zararlı mı değil mi söylerseniz sevinirim.

Com. Samsung. Android. App. Omcagent
Com. Osp. App. Signin
Com. Sec. Android. App. SecSetupWizard
Com. Google. Android. Secsetupwizard
Com. Google. Dtisamsung
Com. Sec. Android. Daemonapp
Data restore tool
Smart Switch Mobile
Com. Samsung. Android. MTP
Smart Switch Mobile
Com. Samsung. Android. Dialer
Samsung Experience ana ekranı
Cihaz bağlandı
Com. Google. Android. Packageinstaller
Com. Android. Settings. İntelligence
Samsung ınternet browser
Com. Samsung. Android. Themestore
Com. Samsung. Android. App. Dressroom
Com. Samsung. Android. App. Dressroom
Com. Samsung. Android. Dialer
Samsung Experience ana ekranı
Samsung my files
Permissions Controller
O kadar paranoyak oldum ki yeni bir telefon yeni biri Wi-Fi yeni bir cihazla bile devam etmeyi düşündüm hocam hayatıma devam etmek istiyorum buna gerek yok değil mi ama kesin bir şey var ne olduğunu bilmem için adamla görüşmem şart değil mi hem durum açısından hem akıl sağlığım buna da yanıt verirseniz mutluluk duyarım.

Hocam Samsung Internet'den bir uygulama aramıştır ilk girince illa okutuyor güvenlik gizlilik ilkeleri falan, normaldir.

Eğer görseydiniz illa dikkatinizi çekerdi hatırlardınız hocam, hatırlamıyorsanız yoktur muhtemelen. Yine de emin olmak isterseniz telefonu bir kere kapatıp açın, bakın geliyor mu? Geliyorsa stock ROM atma işini yaparız ve bir sorun kalmaz.

Telefoncu adam muhtemelen verilerinizi Smart Switch kullanarak yedeklemiş ve virüsü temizledikten sonra geri yedeği yüklemiş. Yedeğin arasına da başka uygulamalar karışmış ki bir ihtimal yanlış yedeği de yüklemiş olabilir. Temanın değişmesi, oyunların içinde gelmesi, galiba içinde başka e mail geldiğini söylemiştiniz, bundan kaynaklanması çok muhtemel. Sorun etmeyin eğer durum bu ise formatla her şey gitmiştir. Gönül rahatlıği ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Arama geçmişinde bunların olmasının sebebi de muhtemelen virüs var mı diye bu paket adlarını internette aratmış olmasıdır. Merak etmeyin, bunlar sistem uygulamaları ve bunlarda virüs olma ihtimali yok diyebiliriz.

Samsung Notes gibi uygulamaların yüklenmemesi evet muhtemelen sizin izin vermemenizden kaynaklı.

Merak etmeyin hocam telefonunuzda şu an hiçbir şey yok, tertemiz. Siz yine de merakınızı gidermek adına telefoncu adam ile iletişime geçip sorabilirsiniz. Muhtemelen Smart Switch ve Data Restore Tool uygulaması ile yedek almıştır, virüs var ise verilerinizin silinmemesi için. Ve muhtemelen yanlış yedeği geri yüklemiştir. Formatla çok rahat çözülebilecek bir şey ve siz zaten format attıysanız onlardan bir şeyler kalma ihtimali yok.

Hocam Samsung ınternet'den bir uygulama aramıştır ilk girince illa okutuyor güvenlik gizlilik ilkeleri falan, normaldir.

Eğer görseydiniz illa dikkatinizi çekerdi hatırlardınız hocam, hatırlamıyorsanız yoktur muhtemelen. Yine de emin olmak isterseniz telefonu bir kere kapatıp açın, bakın geliyor mu? Geliyorsa stock ROM atma işini yaparız ve bir sorun kalmaz.

Telefoncu adam muhtemelen verilerinizi Smart Switch kullanarak yedeklemiş ve virüsü temizledikten sonra geri yedeği yüklemiş. Yedeğin arasına da başka uygulamalar karışmış ki bir ihtimal yanlış yedeği de yüklemiş olabilir. Temanın değişmesi, oyunların içinde gelmesi, galiba içinde başka e mail geldiğini söylemiştiniz, bundan kaynaklanması çok muhtemel. Sorun etmeyin eğer durum bu ise formatla her şey gitmiştir. Gönül rahatlıği ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Arama geçmişinde bunların olmasının sebebi de muhtemelen virüs var mı diye bu paket adlarını internette aratmış olmasıdır. Merak etmeyin, bunlar sistem uygulamaları ve bunlarda virüs olma ihtimali yok diyebiliriz.

Samsung notes gibi uygulamaların yüklenmemesi evet muhtemelen sizin izin vermemenizden kaynaklı.

Merak etmeyin hocam telefonunuzda şu an hiçbir şey yok, tertemiz. Siz yine de merakınızı gidermek adına telefoncu adam ile iletişime geçip sorabilirsiniz. Muhtemelen Smart Switch ve data restore tool uygulaması ile yedek almıştır, virüs var ise verilerinizin silinmemesi için. Ve muhtemelen yanlış yedeği geri yüklemiştir. Formatla çok rahat çözülebilecek bir şey ve siz zaten format attıysanız onlardan bir şeyler kalma ihtimali yok.

Ya da güvenlilik gizlilik ilkelerine falan gerekli olduğu için girmesi gerektiği için girmiştir diye düşünüyorum haklısınız bu arada ekteki görselde yazılıma zarar verdiği ve orijinal yazılımı bozduğu için stock ROM yükleniyor değil mi? Eğer öyle bir durum olursa buraya dönüp yardım istememde bir sakınca yok değil mi? Bu arada yanlış yedeklemek nedir kısaca açıklar mısınız? Temayı kendisi arayıp değiştirmiş web etkinliğinde o şekilde gözüküyordu Google hesabına bağlıydı evet musteri diye bir Google hesabı vardı bunu da sanırım işlem yapabilmek için kendisi açıp girmiş çünkü telefon numaram doğrulamadaydı. Ve evet, durum tam olarak buydu eğer formatla gittiyse şu an benden daha mutlusu yok. Aynen arama geçmişi konusunda da muhtemelen dediğiniz gibi. Alttaki de muhtemelen benim hatam telefoncu adam ile de iletişime geçeceğim kendisi bilgisayar mühendisiymiş ama yani virüs taraması yapmış hiçbir şey yokmuş sonrasında dosyaları uygulamaları telefondaki şeyleri yedeklemek için yazılımla halledildi bilgisi verildi kardeşim tarafından. Yanlış yedek olayını dediğim gibi çözemedim huaeweiapgallery mevzusu ise muhtemelen yedeklemede kullanıldı zararlı değil değil mi? Format attım defalarca kez bu arada tek karşılaştığım sorun format atmadan önce format atma ekranındaki renk değişimi ve cihazımı başlattığımda ayarlar yazılı bir bildirimle lacivert bir yazı geldi bu ve bu tarz şeyler stock ROM atmamı gerektirir mi zararlı bir şey yoktur değil mi telefon ekranına hafif dokununca çıktı da çünkü karşıma bana gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim paragraf paragraf yazarak ilallah ettiriyor olabilirim ama sorularıma cevap bulmak benim için önemliydi bundan sonra konularıma siz yanıt verirseniz memnuniyet bile duyarım bu kadar ilgilenen kimse olmadı cidden teşekkürler. ve en önemlisi wifilik bir durum yok böyle bir yazılımsal virüste wifiye modeme girip cihazları görmek olası değil ha olsa bile ben hard formattan önce wifiye bağlanmamıştım gönül rahatığıyla bağlanıp kullanabilirim değil mi? Bu arada sormayı unutmuşum ben wifiye bağlı değilken ve telefon ilk geldiğinde samsung galaxy store uygulamasını açmak için operatör izni istedi bu da virüsle ilgili midir ve izin dediğiniz şey cihazda zararlı yazılım varken verilen izinler değil mi bunlarda formatla gidiyor sanırım Başka bir sorum yok bir aksilik çıkarsa buraya tekrardan yazabilirim değil mi?

Hocam Samsung ınternet'den bir uygulama aramıştır ilk girince illa okutuyor güvenlik gizlilik ilkeleri falan, normaldir.

Samsung notes gibi uygulamaların yüklenmemesi evet muhtemelen sizin izin vermemenizden kaynaklı.

Merak etmeyin hocam telefonunuzda şu an hiçbir şey yok, tertemiz. Siz yine de merakınızı gidermek adına telefoncu adam ile iletişime geçip sorabilirsiniz. Muhtemelen Smart Switch ve data restore tool uygulaması ile yedek almıştır, virüs var ise verilerinizin silinmemesi için. Ve muhtemelen yanlış yedeği geri yüklemiştir. Formatla çok rahat çözülebilecek bir şey ve siz zaten format attıysanız onlardan bir şeyler kalma ihtimali yok.

Kusura bakmayın cidden çok yardımcı oldunuz aklımda kalanları bir toparlayıp sormak istedim yorduysam kusura bakmayın vaktiniz varsa toplu bir şekilde yanıt verebilir misiniz?

Ve en önemlisi eğer telefonumda bir şey olduğunu sezersem çünkü bu Samsung turkuaz ve lacivert arka plan meselesi beni epey gerdi kendi kendine gidip yazılar kayboldu da stock ROM harici teknik servise götürsem garantisi var sorunu anlatsam anlayıp çözeceklerdir değil mi yani kuruntuya gerek yok lacivert ekran olayına takıldım biraz telefon kapalıyken dokunmatiğine basıyorum saati gösteriyor altta lacivert bir yazı çıkıyor ayarlarla ilgili iyileştirmeler için saate tıklayın diye biliyorum sormam saçma ama paranoya bu insan dikkat ediyor gerçekten kusura bakmayın teşekkürler.

Son düzenleme:
Ya da güvenlilik gizlilik ilkelerine falan gerekli olduğu için girmesi gerektiği için girmiştir diye düşünüyorum haklısınız bu arada ekteki görselde yazılıma zarar verdiği ve orijinal yazılımı bozduğu için stock ROM yükleniyor değil mi? Eğer öyle bir durum olursa buraya dönüp yardım istememde bir sakınca yok değil mi? Bu arada yanlış yedeklemek nedir kısaca açıklar mısınız? Temayı kendisi arayıp değiştirmiş web etkinliğinde o şekilde gözüküyordu Google hesabına bağlıydı evet musteri diye bir Google hesabı vardı bunu da sanırım işlem yapabilmek için kendisi açıp girmiş çünkü telefon numaram doğrulamadaydı. Ve evet, durum tam olarak buydu eğer formatla gittiyse şu an benden daha mutlusu yok. Aynen arama geçmişi konusunda da muhtemelen dediğiniz gibi. Alttaki de muhtemelen benim hatam telefoncu adam ile de iletişime geçeceğim kendisi bilgisayar mühendisiymiş ama yani virüs taraması yapmış hiçbir şey yokmuş sonrasında dosyaları uygulamaları telefondaki şeyleri yedeklemek için yazılımla halledildi bilgisi verildi kardeşim tarafından. Yanlış yedek olayını dediğim gibi çözemedim huaeweiapgallery mevzusu ise muhtemelen yedeklemede kullanıldı zararlı değil değil mi? Format attım defalarca kez bu arada tek karşılaştığım sorun format atmadan önce format atma ekranındaki renk değişimi ve cihazımı başlattığımda ayarlar yazılı bir bildirimle lacivert bir yazı geldi bu ve bu tarz şeyler stock ROM atmamı gerektirir mi zararlı bir şey yoktur değil mi telefon ekranına hafif dokununca çıktı da çünkü karşıma bana gerçekten çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim paragraf paragraf yazarak ilallah ettiriyor olabilirim ama sorularıma cevap bulmak benim için önemliydi bundan sonra konularıma siz yanıt verirseniz memnuniyet bile duyarım bu kadar ilgilenen kimse olmadı cidden teşekkürler. Başka bir sorum yok bir aksilik çıkarsa buraya tekrardan yazabilirim değil mi?

Hocam istediğiniz zaman yardım isteyebilirsiniz. Ben olmazsam bile muhtemelen başka arkadaşlar yanıtlayacaktır, yine de isterseniz beni etiketleyebilirsiniz şu an internet sorunlarım var fırsat buldukça yardımcı olmak için elimden geleni yaparım.

Yanlış yedekleme olayı şu: Muhtemelen başka bir telefondan aldığı yedeği kazara sizin telefonunuza yüklemiş ve o diğer kişinin uygulamaları, arama geçmişi size gelmiş. Huawei App Gallery falan da muhtemelen o yedekten dolayı gelmiştir. Zaten zararlı değildir.

Format atma ekranındaki renk değişiminden kast ettiğiniz nedir hocam? Biraz detaylı anlatabilir misiniz? Sadece renk mi değişti yoksa tuşlar ve yazılar falan da mı değişti?

Format ile gitmiştir içiniz rahat olsun, Stock ROM atmanıza gerek yok.

Hocam benim ilgilenmemi istediğiniz konularda beni etiketlemeniz yeterli. Bildirimi gördüğüm zaman gelir yardım edebileceksem yardımcı olurum. Rica ederim ve evet herhangi bir aksilikte tekrar buraya yazabilirsiniz. Ama bu konu ile alakasız ise yeni bir konu açıp beni etiketlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Ve mesajımı çözüm olarak işaretlerseniz memnun olurum, iyi geceler dilerim hocam.

Kusura bakmayın cidden çok yardımcı oldunuz aklımda kalanları bir toparlayıp sormak istedim yorduysam kusura bakmayın vaktiniz varsa toplu bir şekilde yanıt verebilir misiniz?

Ve en önemlisi eğer telefonumda bir şey olduğunu sezersem çünkü bu Samsung turkuaz ve lacivert arka plan meselesi beni epey gerdi kendi kendine gidip yazılar kayboldu da stock ROM harici teknik servise götürsem garantisi var sorunu anlatsam anlayıp çözeceklerdir değil mi yani kuruntuya gerek yok lacivert ekran olayına takıldım biraz telefon kapalıyken dokunmatiğine basıyorum saati gösteriyor altta lacivert bir yazı çıkıyor ayarlarla ilgili iyileştirmeler için saate tıklayın diye biliyorum sormam saçma ama paranoya bu insan dikkat ediyor gerçekten kusura bakmayın teşekkürler.

Lafı olmaz hocam. Burada birbirimize yardım etmek için varız. Bugün ben size yardımcı olurum yarın belki siz bana. Mümkün olduğu kadar toplu şekilde yanıt vermeye çalışıyorum. Atladığım yerler var ise lütfen madde madde sorun hocam insanlık hali biraz dalgınlık var üstümde bazı olaylar falan.

Hocam öyle bir durumda yetkili servise götürerek elbette onarmalarını sağlayabilirsiniz. Keşke en başından bir yetkili servise götürseydiniz, daha güvenilir olurdu. Lacivert ekran olayını halen anlamış değilim. Detaylı anlatabilirseniz o konuda da yardımcı olabilirim.

Hocam istediğiniz zaman yardım isteyebilirsiniz. Ben olmazsam bile muhtemelen başka arkadaşlar yanıtlayacaktır, yine de isterseniz beni etiketleyebilirsiniz şu an internet sorunlarım var fırsat buldukça yardımcı olmak için elimden geleni yaparım.

Yanlış yedekleme olayı şu: Muhtemelen başka bir telefondan aldığı yedeği kazara sizin telefonunuza yüklemiş ve o diğer kişinin uygulamaları, arama geçmişi size gelmiş. Huawei App Gallery falan da muhtemelen o yedekten dolayı gelmiştir. Zaten zararlı değildir.

Format atma ekranındaki renk değişiminden kast ettiğiniz nedir hocam? Biraz detaylı anlatabilir misiniz? Sadece renk mi değişti yoksa tuşlar ve yazılar falan da mı değişti?

Format ile gitmiştir içiniz rahat olsun, stock ROM atmanıza gerek yok.

Hocam benim ilgilenmemi istediğiniz konularda beni etiketlemeniz yeterli. Bildirimi gördüğüm zaman gelir yardım edebileceksem yardımcı olurum. Rica ederim ve evet herhangi bir aksilikte tekrar buraya yazabilirsiniz. Ama bu konu ile alakasız ise yeni bir konu açıp beni etiketlemeniz daha sağlıklı olacaktır. Ve mesajımı çözüm olarak işaretlerseniz memnun olurum, iyi geceler dilerim hocam.

Lafı olmaz hocam. Burada birbirimize yardım etmek için varız. Bugün ben size yardımcı olurum yarın belki siz bana. Mümkün olduğu kadar toplu şekilde yanıt vermeye çalışıyorum. Atladığım yerler var ise lütfen madde madde sorun hocam insanlık hali biraz dalgınlık var üstümde bazı olaylar falan.

Hocam öyle bir durumda yetkili servise götürerek elbette onarmalarını sağlayabilirsiniz. Keşke en başından bir yetkili servise götürseydiniz, daha güvenilir olurdu. Lacivert ekran olayını halen anlamış değilim. Detaylı anlatabilirseniz o konuda da yardımcı olabilirim.

Hocam kazara yedekleme olduğunu sanmıyorum çünkü Samsung internetimde 2 tane arama vardı biri huaeweiapgallery diğeri ise Samsung gizlilik bunu da muhtemelen formatlamadan dosyaları yedeklemeden artık yazılım ne ise onunla ilgili olduğu için baktı aradı huaeweiapgallery'nin ise yedekleme ile ilgisi olduğunu söylediler ben size direkt görsel bırakayım anında anlarsınız web etkinliğinde de aradıkları belliydi bu yüzden kazara yedekleme olduğunu sanmıyorum bu konuya bu kadar takılmamın nedeni işte buydu diğer forum ortamlarında arkadaşlar ısrarla bunun bir reklam olduğunu devre dışı bırak diyerek kullanımına son vermem gerektiğini söyledi biri de dediğim gibi zararlı yazılımlı toolarda reklam olur dedi. İnanın bilmiyorum. Lacivert ekran olayı ise şu format atma ekranında wipe data factory reset seçeneği var ya güç tuşuyla alt alta inerken mavi kare çıkıyor rengi değişti normalde lacivertken turkuaz oldu tekrar alta indiğimde ise düzeldi sonrasında telefon açıldı hani dokunmatik ekranına tıkladığınızda açılır ya önce saati falan gösterir o saati gösteren kısımda ismini unuttuğum bir yazı falan çıktı işte ayarlarınızla ilgili daha fazla bilgi için saate tıklayın vs. lacivert renkli o bugün mü oldu dün mü tam hatırlamıyorum üst üste çok fazla format attım telefon açılırken kurulum esnasında da dolum kısmı turkuaz renkliydi Kafama takılan başka bir soru ise Wi-Fi'ya bağlanmadan önce mobil verideyken Galaxy Store neden operatör bilgisi istedi ve inen oyunlarda zaten Galaxy Store temelliydi ama Galaxy Store açılmıyordu bu arada tekrardan teşekkürler inanın bende keşke servise götürsem diyordum ama afedersiniz format atmayı bile bilmediğim için bilgisayarcı ne varsa çözer diye düşündüm.

Format ile gitmiştir içiniz rahat olsun, stock ROM atmanıza gerek yok.

Hocam dediğiniz gibi yanlış yedekleme olayı falan değil gibi gözüküyor yanlış yedekleme olayında sadece mesela atıyorum uygulamalar gelmiş olabilir mi bu durumda bu uygulamalar nasıl geldi sanırım başladığımız yere dönüyoruz ben gerçekten artık kaldıramıyorum hiçbir şey bilmiyorum ve çok stres oluyorum hocam durum aksi ise bile formattan sonra kesin düzeldi değil mi adama da soracağım ama bu arada bir sorun şu anda var yüklenmeyen uygulamalardan bahsetmiştim değil mi menüde gözükürken gri renkli olarak şu anda hiçbiri menüde yok sanırım yazılımla ilgili sorunlar var ya da başka bir şey Samsung internet tarayıcım bile gözükmüyor bir gariplik var ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Hocam kazara yedekleme olduğunu sanmıyorum çünkü Samsung internetimde 2 tane arama vardı biri huaeweiapgallery diğeri ise Samsung gizlilik bunu da muhtemelen formatlamadan dosyaları yedeklemeden artık yazılım ne ise onunla ilgili olduğu için baktı aradı huaeweiapgallery'nin ise yedekleme ile ilgisi olduğunu söylediler ben size direkt görsel bırakayım anında anlarsınız web etkinliğinde de aradıkları belliydi bu yüzden kazara yedekleme olduğunu sanmıyorum bu konuya bu kadar takılmamın nedeni işte buydu diğer forum ortamlarında arkadaşlar ısrarla bunun bir reklam olduğunu devre dışı bırak diyerek kullanımına son vermem gerektiğini söyledi biri de dediğim gibi zararlı yazılımlı toolarda reklam olur dedi. İnanın bilmiyorum. Lacivert ekran olayı ise şu format atma ekranında wipe data factory reset seçeneği var ya güç tuşuyla alt alta inerken mavi kare çıkıyor rengi değişti normalde lacivertken turkuaz oldu tekrar alta indiğimde ise düzeldi sonrasında telefon açıldı hani dokunmatik ekranına tıkladığınızda açılır ya önce saati falan gösterir o saati gösteren kısımda ismini unuttuğum bir yazı falan çıktı işte ayarlarınızla ilgili daha fazla bilgi için saate tıklayın vs. lacivert renkli o bugün mü oldu dün mü tam hatırlamıyorum Kafama takılan başka bir soru ise Wi-Fi'ya bağlanmadan önce mobil verideyken Galaxy Store neden operatör bilgisi istedi ve inen oyunlarda zaten Galaxy Store temelliydi ama Galaxy Store açılmıyordu bu arada tekrardan teşekkürler inanın bende keşke servise götürsem diyordum ama afedersiniz format atmayı bile bilmediğim için bilgisayarcı ne varsa çözer diye düşündüm.

Hocam Smart Switch ile başka telefondan alınan yedekleme sizin telefonunuza yüklenirse arama geçmişine kadar gelir.

Forum ortamlarında bile olsa bazen abartı cevaplar olabiliyor, normaldir. Reklam sadece zararlı yazılımlarda olmaz, zararsız bir yazılımın geliştiricisi biraz para kazanabilmek için reklam koymuş olabilir, bu da son derece normaldir.

O renk değişimini takmanıza gerek yok hocam. Bir zararlı yazılım olsa oraya bulaşmaz zaten, orada alabileceği hiçbir şey yok.

Ayarlarla ilgili bildirim falan gelmesi de gayet normal. Telefona bir kere format attıktan sonra telefon kişiselleştirme için istiyordur muhtemelen, görmezden gelebilirsiniz.

Galaxy Store uygulaması operatörle ilgili izinleri bütün cihazlarda istiyor, siz mobil verideyken Galaxy Store üzerinden bir şey indirirken tarifenizdeki internet üzerinden eksileceğini söylemek istiyor orada basitçe. Galaxy Store temelli uygulamaların gelmesinin sebebi de muhtemelen hatalı yedekten kaynaklanıyor. Daha önceden de dediğim gibi formattan sonra hiçbir etkisi kalmaz onların. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hocam bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir söz vardır. Size tavsiyem Android cihaz kullanmaya devam edecekseniz bu format ve stock ROM kavramlarını en azından internet üzerinde araştırıp az da olsa bilgi sahibi olmanız, bu bilgiler her zaman lazım olabiliyor.

Format ile gitmiştir içiniz rahat olsun, Stock ROM atmanıza gerek yok.

Ben açtığım konuyu bıraksam siz inceleseniz daha net anlayacaksınız yasak değilse
Hocam Smart Switch ile başka telefondan alınan yedekleme sizin telefonunuza yüklenirse arama geçmişine kadar gelir.

Forum ortamlarında bile olsa bazen abartı cevaplar olabiliyor, normaldir. Reklam sadece zararlı yazılımlarda olmaz, zararsız bir yazılımın geliştiricisi biraz para kazanabilmek için reklam koymuş olabilir, bu da son derece normaldir.

O renk değişimini takmanıza gerek yok hocam. Bir zararlı yazılım olsa oraya bulaşmaz zaten, orada alabileceği hiçbir şey yok.

Ayarlarla ilgili bildirim falan gelmesi de gayet normal. Telefona bir kere format attıktan sonra telefon kişiselleştirme için istiyordur muhtemelen, görmezden gelebilirsiniz.

Galaxy Store uygulaması operatörle ilgili izinleri bütün cihazlarda istiyor, siz mobil verideyken Galaxy Store üzerinden bir şey indirirken tarifenizdeki internet üzerinden eksileceğini söylemek istiyor orada basitçe. Galaxy Store temelli uygulamaların gelmesinin sebebi de muhtemelen hatalı yedekten kaynaklanıyor. Daha önceden de dediğim gibi formattan sonra hiçbir etkisi kalmaz onların. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hocam bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir söz vardır. Size tavsiyem Android cihaz kullanmaya devam edecekseniz bu format ve stock ROM kavramlarını en azından internet üzerinde araştırıp az da olsa bilgi sahibi olmanız, bu bilgiler her zaman lazım olabiliyor.
Cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim ancak şu an daha önemli bir sorun var gibi sabah format attığımda kurulum yaparken herhangi bir izin vermedim demiştim samsung internet tarayıcım bile kurulumu yapılamamıştı ama menüde logoları gri bir şekilde beklemede diye gözüküyordu hocam şu an hiçbiri yok hepsi gitmiş hem bu hem renk değişimi beni şüpheye boğdu bu arada bildirim değildi hocam diyorum ya telefonu açtım kapattım kullanıyordum ekrana yanlışlıkla dokundum hafiften saat gözükür ya orada kocaman lacivert bir yazı saate tıklayın diye ayarlarla ilgiliydi tam hatırlamıyorum işte off ya hocam menüden uygulamaların gitmesi şu an normal mi tekrardan bir hard reset çekeyim mi ben en iyisi?

Hocam dediğiniz gibi yanlış yedekleme olayı falan değil gibi gözüküyor yanlış yedekleme olayında sadece mesela atıyorum uygulamalar gelmiş olabilir mi bu durumda bu uygulamalar nasıl geldi sanırım başladığımız yere dönüyoruz ben gerçekten artık kaldıramıyorum hiçbir şey bilmiyorum ve çok stres oluyorum hocam durum aksi ise bile formattan sonra kesin düzeldi değil mi adama da soracağım ama bu arada bir sorun şu anda var yüklenmeyen uygulamalardan bahsetmiştim değil mi menüde gözükürken gri renkli olarak şu anda hiçbiri menüde yok sanırım yazılımla ilgili sorunlar var ya da başka bir şey Samsung internet tarayıcım bile gözükmüyor bir gariplik var ne yapmam gerekiyor?

Evet hocam uygulamaların gelmesi mümkündür. Durum sizin dediklerinize göre şu an formattan sonra kesin düzelmiş bulunuyor, rahat olabilirsiniz. O gri simgeli uygulamalar yüklenmemiş ama yüklenmeyi bekleyen uygulamalar hocam. Onlar gelebilir veya kaybolabilir formattan sonra gayet doğaldır. İstediğiniz uygulamaları kendiniz elle Galaxy Store veya Play Store üzerinden yükleyip kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı