Harddisk aldıktan sonra ne yapılmalı?

Tersgenclik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, harddisk alacağım ama aldıktan sonra çalıştığından emin olmak için ne yapmalıyım? Bad sectör diye bir tarama varmış ama bilmiyorum aldıktan, sonra ne yapmalıyım ve bağlamak için hangi kabloyu almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız harddiskin marka modelini yazar mısınız? Ya da ürün linkini atın.

Bağlamak için SATA kablosu almalısınız. Anakarta ve HDD'ye takacaksınız SATA kablosunu.
Aynı zamanda PSU'dan da bir güç gerekli. PSU'nun güç kablosunu da takacaksınız.

SATA veri kablosu satın alman gerekiyor. Anakart Kutusunda fazladan 2 tane olur genelde. Önce bir bak sonra satın al. Bad sector taraması yapman gerekiyor. HD Tune programını kullanabilirsin.

Merhaba, harddisk alacağım ama aldıktan sonra çalıştığından emin olmak için ne yapmalıyım? Bad sectör diye bir tarama varmış ama bilmiyorum aldıktan, sonra ne yapmalıyım ve bağlamak için hangi kabloyu almalıyım?
Bağlantıları yaptığını varsayıyorum.
HDD Tune Pro ile hızlı taramayı kapatarak bir bad sector taraması yaparsınız.
Hard Disk Sentiel ile diskin kullanım süresine bakın ki ikinci el olup olmadığınıu anlayın.

hdd tune pro ile hızlı taramayı kapatarak bir bad sector taraması yap hard disk sentiel ile diskin kullanım süresine bak.Eğer ikinci bir hard disk yuvası varsa yedek hard disk olarak kullanmak istiyorsan ikinci yuvaya tak.Ama yok ben bunu ana hard disk olarak kullanmak istiyorsan ilk hard disk yuvasındaki hard diski sök yerine ilk hard diskini sök kablosunu yeni aldığın harddiske bağla ve ilk harddiskinin yuvasına sok.Sonuç:HAZIR Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D

Geri
Yukarı