Harddisk bazen kayboluyor

Ubuntu kurmaya kalkınca HDD'ye, başarısız oldu fakat HDD artık kaybolmuyor.
@Bsd Kaymak bu terslikte bir iş var?

HardDisk NTFS biçimindeyse algılamıyor olabilir.
sudo apt install gparted yaz, kurmak istediğin diski direk sil, ve ext4 dosya biçimini oluştur. Onun için de:
mkfs.ext4 /dev/sdX ya da GParted üzerinden yapabilirsin.
Bu iki işlem bütün diski siler. Bölüm ayırdıysan ayırdığın bölüme göre yap işlemi.

Park yaptığı için gidiyor olabilir. Siz ona dosyalar atarken ya da oyun oynarken de bunu yapıyor mu?
Artık oyundayken de yapmaya başladı. Oyunda gidince donup kalıyor. Steam CS GO indirirken de gitti öyle kaldı. 3 tane kararsız sektör var. Smart verilerinin resmini atacağım. Nasıl bir yöntem uygulamalı?
@Assecreed ayrıca hocam İSO dosyası yazamıyordum aylardır, lşnux da kuramıyordum. HDDyi çıkarınca bu sorunlar gitti.

İlk önce kararsız sektörleri düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Bunlar düzelince diski normale dönen biri vardı.
Hocam bu disk benim 3 sorunuma neden oldu. Öncelikle flash belleklere büyük dosya atamıyordum. Linux kuramıyordum. Oyunda disk gidince sistem donup kalıyor ve düzelmiyordu. Reset atmak zorunda kalıyordum bu yüzden Windows hasar almıştı. Açılırken simgeler gelmiyordu. Böyle kapatınca bir ağırlık oluyordu. HDD çıkınca PC daha hızlı çalışmaya başladı.

Bir diskin bu kadar sorunlu olacağını düşünmezdim.

1618748424412.png

1619338488828.png

Resimler eski ama hala 3 sektör bozuk.

Yeni konular

Geri
Yukarı