Harddisk Format Sonrası Mavi Ekran Sorunu

ayberkeren

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Arkadaşımdan aldığım harddisk bugün format attıktan içine Windows kurdum. Sonra Steam yükledim. Ardından PUBG oyununu başlattım ancak oyun açıldıktan 1 dakika sonra aşağıda gördüğünüz mavi ekran ve pembe ekranda takılı kaldı. Benchmark testlerinde de aynı şey oluyor ve yeniden başlat yapınca düzeliyor ve sürekli aynı şey oluyor ne ile alakalı lütfen acil yardımcı olur musunuz?

WhatsApp Image 2019-01-16 at 22.33.11.jpeg
WhatsApp Image 2019-01-16 at 22.34.06.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın donanımı ile ilgili ola bilir.
Merhabalar;

Arkadaşımdan aldığım harddisk bugün format attıktan içine Windows kurdum. Sonra Steam yükledim. Ardından PUBG oyununu başlattım ancak oyun açıldıktan 1 dakika sonra aşağıda gördüğünüz mavi ekran ve pembe ekranda takılı kaldı. Benchmark testlerinde de aynı şey oluyor ve yeniden başlat yapınca düzeliyor ve sürekli aynı şey oluyor ne ile alakalı lütfen acil yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 360520Eki Görüntüle 360521

Ekran kartı sürücünüz güncel mi? HDTune programı ile bad sector taraması(Quick olmayan) yaptırın.

Yaptım ancak her şey yeşil bir problem gözükmüyor.
Guncel olmadiginda ekran boylemi oluyor. Bende bir keresinde olmusdu ekran karti surucumu silip yeniden indirmisdim. Sadece yeniden baslatmali oldum bilgisayari

Sürücüler güncel, dediğiniz gibi sil ve tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum tamamen kilitleniyor.

Senin hangi diski formatladığına bağlı.Eğer c diskini formatladiysan windowsun dosyalarida gidecektir bundan dolayi kaynaklaniyordur

@AATROX28 ''

C ''diskini arkadaşımdan aldım onu formatlayıp windows 10 kurdurdum ama steam oyunlarım ''D'' diskinde nasıl olduğunu bende anlayamıyorum bazen mavi bazen yeşil bazen beyaz bazen pembe ekran geliyor ve bilgisayararım öyle kalıyor.
HARDDİSKLERİMİN BENCHMARKLARI DA BURADA ARKADAŞLAR.

@swatcyp
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    327,2 KB · Görüntüleme: 48
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    75,3 KB · Görüntüleme: 34
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı