Harddisk Görünmeme ve Sistem Açılmama Sorunu

ZepequeeN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim bilgisayar açılışta okumuyor harddiski ve doğal olarak açılmıyor. Harddiski değiştirdim sonuç aynı. Kabloyu değiştirdim aynı. SATA portunu değiştirdim bozulmuş olabilir diye ama hala aynı. Bilgisayarımın açıklamasının ve harddiski okumamasının nedenini bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. Boot sector virüsü mü bulaşmış acaba? Bulaşmışsa nasıl temizlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
6-serisi yonga setine sahip bütün anakartlar geri çağırıldı. Bu anakartların SATA veriyolunun zamanla performans kaybedeceği tespit edildi. Anakartınız P67 gibi bir yonga setine sahip ise bu sorundan muzdarip olabilirsiniz.

Boot sector virüsü sabit diske bulaşır, yonga setine değil. BIOS'a bulaşan virüslerden de kalmadı.

6-serisi yonga setine sahip bütün anakartlar geri çağırıldı. Bu anakartların SATA veriyolunun zamanla performans kaybedeceği tespit edildi. Anakartınız P67 gibi bir yonga setine sahip ise bu sorundan muzdarip olabilirsiniz.

Boot sector virüsü sabit diske bulaşır, yonga setine değil. BIOS'a bulaşan virüslerden de kalmadı.
Anakartımı kurtarmanın bir yolu yok öyleyse değil mi recep abi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı