Harddisk ile GTA V deneyimi

İşletim sistemi
Windows 10
İyi geceler dostlar harddisklerde pek bilgim yok fakat SSD'imde yer olmadığı için HDD'ye GTA 5'i yükledim oyunda olmadık yerlerde drop yiyorum harita geç yükleniyor vb. durumlarla karşılaşıyorum ne yapabilirim?
SSD: Samsung 750 EVO 250 GB.
HDD: Seagate 2 TB 7200 RPM 256 MB.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Çözümü var mı acaba?

İyi geceler dostlar harddisklerde pek bilgim yok fakat SSD'imde yer olmadığı için HDD'ye GTA 5'i yükledim oyunda olmadık yerlerde drop yiyorum harita geç yükleniyor vb. durumlarla karşılaşıyorum ne yapabilirim?

Texture lag için önceliği değiştirmeyi deneyebilirsin görev yöneticisini açıp ayrıntılar sekmesinden GTA görevinin önceliğini yüksek yapmayı dene.

Hocam ben de hdd'den oynuyorum ve bende de geç yükleniyor. Çoğu kişi hddden oynuyorum ama bende olmuyor yazmış o halde ya hdd markasına bağlı ya da işlemciye. Senin işlemci de eski ve güçsüz, benim işlemci de ve ikimiz de bu sorunu yaşıyoruz. Bence sorun işlemciden kaynaklanıyordur. (İşlemcim Xeon E5450)

Ben de harddisk ile oynarken aynı sorun ile karşı karşıyaydım. SSD kullanmaya başladıktan sonra drop, geç yüklenme gibi sorunlar ortadan kalktı. Yükleme süresinde de kısalma oluyor haliyle o yüzden oyunu SSD'ye kurmanı şiddetle öneririm. Tek sıkıntı ise bildiğin üzere oyunun çok yer kaplaması.

Kanka oyunu actiktan sonra Online'a gir ve kendine bi' menemen yapmaya, git vaktini boşa harcama bekleyerek. Ben oyle yapiyorum. Bazen ev alisverisine gittigim de oluyor, boylece sinirlenmiyorum.

Dostum öncelikle Nvidia ayarlarından oyunu optimize et ben bu yüzden stop yemiştim

İkinci olarak GTA 5 i pencereli olarak açmaya dene graphic ten windowed

3. Olarak ram de sıkıntı yapıyor olabilir arka planda gereksiz ve varsa kapat nadiren drop yiyordum 16 GB ddr4 yapınca nadir yediğim drop kalkmıştı

Hiçbiri olmazsa CS go gibi nispeten küçük bir oyunu HDD ye bakalım sorun HDD demi?

HDD deki oyunları SSD ye at bir kısmını atsan oda bir nebze azaltır yada SSD de yer aç oraya at kuzenim öyle yaptı onda çok kasiyordu şimdi ultrada oynuyor online nı

Geri
Yukarı