Harddisk Işığı Sürekli Yanıyor

Furkan Serdar

Hectopat
Daha fazla  
Merhbalar öncelikle. Harddisk LED'i hep yanarken herhangi bir ses gelmiyor, 3-4 saniyede bir HDD LED teklemeye başlıyor (yanıp yanıp sönüyor seri bir şekilde) tam o sırada kasadan "zıı" diye ses geliyor çok ince. O LED'in harddiskin çalıştığını gösterdiğini biliyorum ancak harddisk çalışırken neden öyle bir ses çıkarttığını anlamadım. Harddiskler 2009 yılından kalma. Yeni kurduğum sistemde kullandım. PC de herhangi bir kasma vb belirti yok. Gayet hızlı ve akıcı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiskin sürekli aktif olmasının sebepleri virüsler ve arka planda çalışan uygulamalar olabilir,ses konusunda fazla bi fikrim yok işçilik ve malzeme kalitesiyle alakalı olabilir çünkü eski bilgisayarımda maxtor marka bi harddisk kulanmıştım ve çalışırken buzdolabı ile aynı sesi çıkarıyordu .Seagate maxtor'u satım aldıktan sonra yeni üretilen modellerinde ses olayı yok oldu.

Bu arada haddiskin aktifleşme olayı sistem başlangıcında ise başlangıçta çalışan programlarıda gözden geçirmende fayda var.Windows tuşu + r tuşlarına basarak msconfig komutunu girdikten sonra başlatma sekmesi altında sisteminin başlangıcında çalışan programlara erişebilir gereksiz olanları kapatabilirisin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı