Harddisk RAW oldu

Typh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
SSD takviyesinden sonra HDD'mi bağladığımda eski C,D sürücülerimin ve recovery gibi bölümlerin durduğunu gördüm. Silme ve birim genişletme gibi işlemler yapamadım. Yeterli alan yok uyarısı aldım. Format ekranında işletim sistemi kuracağımız yeri seçme panelinden belki yaparım dedim ama orası da olmadı ve sürücüleri sildim o kısımdaki. Bu sefer C'ye kuramadım yeni alan oluşturdum derken, C'nin yani şu an ki sistemin Recovery gibi sistemin ayırdığı sürücüleri gitti tek sürücüye dönüştü. Ama bir türlü HDD'deki kısımları silemedim. Ali Güngör'ün videodaki gibi komutla yapmaya çalıştım hata verdi yine. Sonra baktığımda RAW formatına dönüşmüş sürücü gördüm. Komut kısmında "clean" yaparak düzeldi gibi hepsi bir sürücü haline geldi ama RAW kısmı hala duruyor ve C'deki kısımları getiremedim bir sorun teşkil eder mi nasıl geri getirebilirim?

Adsız.jpg

Güncelleme: Teme diski dinamiğe dönüştürüp yeniden kurunca RAW formatı yazan kısım gitti ama diğer kısımlar hala yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAW olan sürücüyü chkdsk ile onarmayı dener misin?
Hocam disklerin ikisi de temel disk olarak mı kalmalı? Çünkü temeli dinamik yapınca RAW kısmı gitti düzeldi ama geri temel yapılmıyor tabii ki. Kahverengi çerçeveli oldu.

Temel disk olmasında bir problem yok. Disk zaten boşmuş önce biçimlendirme yapıp dosya sistemini NTFS olarak ayarlayın.
Tüm güncellemelerimi yaptım yeniden başlattım sürekli BIOS’a atıyor sistem boot olmuyor. RAW sorunu şimdilik ikincil sorun. C’deki o dediğim kurtarma recovery kısımları olmadığı için galiba sürekli BIOS’a atıyor başlamıyor sistem.

En iyisi diskler boşken temiz bir format atın. Kendisi için yaratılan kurtarma gibi bölümleri silmeyin.
BIOS'daki boot ayarlarını kontrol edin.

En iyisi diskler boşken temiz bir format atın. Kendisi için yaratılan kurtarma gibi bölümleri silmeyin.
BIOS'daki boot ayarlarını kontrol edin.
Şu an temiz kurulum yapmış halimdi bu hocam ama o kısımları geri getiremiyorum format ekranı şu şekilde. Eski HDD’ye Windows kurmak istesem bile şöyle bi uyarı çıkıyor. Sanırım @Recep Baltaş size ihtiyacım var uygunsanız.

Dosya Ekleri

• EF00FFCB-8149-47D9-B97E-F18E68C55C59.jpeg
    EF00FFCB-8149-47D9-B97E-F18E68C55C59.jpeg
    190,4 KB · Görüntüleme: 78
  • AFC6AE32-7FDF-4302-8242-7C13C27B6F21.jpeg
    AFC6AE32-7FDF-4302-8242-7C13C27B6F21.jpeg
    194,8 KB · Görüntüleme: 85
Sen formatı boottan atıyorsun öyle değil mi?
Formatta sorun yok hocam hep attığım format zaten. BIOS boot kısmına gelince sadece ssd gözüküyor Windows boot seçenekleri yok. Ben ssd seçsem bile BIOS’a atıyor. Bu silinen sürücülerden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı