Harddisk Seçimi

6 tanesi Seagate (isyerinde) 3 tanesi WD evde 3-5 yıldır kullanıyorum 1 ay kadar önce 500gb WD lerden 1 tanesi bozuldu diğerleri sorunsuz çalışıyor.Ee ne dememi istiyorsunuz siz deneyimize göre konuşuyorsunuz benim deneyimlerimde bu.
500 GB HDD lerin zaten ikinci el olduğunu bilmiyorsan sende hata var. 500 GB HDD üretimi duralı çok oldu. O yüzden ikinci el HDD alıp sorun yaşaman normal.

6 tanesi Seagate (isyerinde) 3 tanesi WD evde 3-5 yıldır kullanıyorum 1 ay kadar önce 500gb WD lerden 1 tanesi bozuldu diğerleri sorunsuz çalışıyor.Ee ne dememi istiyorsunuz siz deneyimize göre konuşuyorsunuz benim deneyimlerimde bu.
Hocam Allah aşkına attığım rehberi okuyun.

Bu arada biz burada marka değil model tartışıyoruz. WD green de çok kötü bir seri. O da alınmaması gereken bir HDD ve SSD modeli.

Günde iş yerinde neredeyse 12 saat kullandığımız (4 aydır pandemiden kapalı) makinalara mi yoksa sizin rehbere mi inanayim?
Bak şimdi. Sen kullandın diye çok iyi olmuyor bu. Sende sorun çıkartmamış, güle güle kullan. Ama iyi değil. Rakiplerine göre özellikleri ve kalitesi çok geride kalıyor. Almak için bir sebep yok. Ayrıca o sistemlerdeki HDD ler Baracuda mı?

Hocam diskinize okuma yazma hızı testi, bad sector testi, sağlık testi yaptınız mı?

Hayır kardeşim, test yapmadım. Sistemi kuran arkadaş RAID diye bir şey yapmıştı PC'lere herhangi bir ariza durumunda yedeklerimiz kalsın diye is için kullandığımız ücretli yazılımlardan o günden bu yana ne format atıldı ne test.
Sadece ara sıra kompresörle tozlarını alıyoruz.

Olaya nokta koyayım elektronik ürünlerde şans faktörü de var. Her malzemenin üretim geçmişi birebir aynı değildir. Bu yüzden birisi için aynı ürün çok sorunluyken diğeri için olmaya biliyor. Burada önemli olan ürünlerinin yüzde kaçı(planlanan yüksek kalite) de. Önemli olan bu bence. Bu sektörde çok iddialı olan markaların bile ürünlerinin bazısında sıkıntı olabiliyor. Eğer bu sıkıntı o seri üretiminin çoğunda olursa kronik olarak adlandırılıyor. Fakat azında olursa bozulunca garantiye götürülüyor ve değiştiriyorlar. Fakat bazı üretim sorunları 2 sene sonra yani garanti bittikten sonra ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden insanlar böyle bir cihaz veya ürünü almadan önce araştırma gereksinimi duyuyorlar. Umarım anlata bilmişimdir. Yani hocam araştırın okuyun kullanacak kişi olarak içiniz sinerse alın...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı